Testujemy: jak zrobić drapak dla kota z domowego recyklingu?

W naszym domu często pojawiają się różne pudła. Każde nowe pudło jest dla nas atrakcją a stare pudła nasz człowiek wyrzucał do niebieskiego pojemnika. Zaobserwowaliśmy, że od jakiegoś czasu z pudeł przed wyrzuceniem nasz człowiek wycina jakieś paski. On natomiast zaobserwował, że nie drapiemy poznaczonego dla nas drapaka a lubimy drapać pudła i z tych tekturowych pasków zrobił dla nas drapak.


Aby zrobić drapak trzeba wybrać jakieś pudło – im większe tym lepiej. Jeśli boki pudła są wysokie trzeba obciąć je na wysokość około 10 cm ( boki pudła można dociąć po wykonaniu drapaka). Z tektury falistej (w naszym przypadku z pudeł zrobionych z takiej tektury) wyciąć paski o długości równej szerokości lub długości pudła i szerokości o wysokości pudła.


Paski skleić ze sobą. Do klejenia można użyć klej wikol ( w naszym przypadku Wikol Premium Happy Color) lub klej zrobiony z mąki zmieszany z wikolem. Inne kleje ze względu na zawartość toksycznych związków (w tym trujących) nie nadają się do klejenia zabawek i sprzętów dla kotów. Sklejone paski wsadzić do pudła i zostawić do wyschnięcia. Tak zrobiony drapak może stać na podłodze a także można przymocować go do ściany. Jeśli drapak ma być przymocowany do ściany przed włożeniem sklejonych pasków do pudła posmarować dno pudła klejem i czymś obciążyć całość (np. książkami) do wyschnięcia.

Nasz drapak stoi na podłodze. Służy nam nie tylko do drapania – lubimy na nim leżeć. Aby zachęcić kota do drapania można w dziurki tektury wsypać trochę kocimiętki. Nas nie trzeba było zachęcać – Set wypróbował drapak zanim został skończony.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot