Testujemy: skacząca ryba dla kota

Thot na dziewiąte urodziny dostał między innymi skaczącą rybę.

Pluszowa ryba ma wbudowany mechanizm ruchowy włączający się po dotknięciu zabawki przez kota. Po uruchomieniu ryba drga i macha ogonem. Zabawka wykonana jest estetycznie z wysokiej jakości nietoksycznego materiału bezpiecznego dla ludzi i zwierząt. Ryba wygląda bardzo realistycznie.


Ryba zasilana jest akumulatorem, który po rozładowaniu ładuje się za pomocą kabla USB. Wejście USB oraz przełącznik ON / OFF znajdują się na brzuchu ryby. Aby się do nich dostać trzeba rozsunąć zamek błyskawiczny. Za rybę w zależności od producenta trzeba zapłacić od 28 – 68 zł.


Nas ryba nie zainteresowała. Oglądnęliśmy ją tak jak oglądamy każdą nową rzecz, która pojawi się w naszym domu i na tym nasza zainteresowanie się skończyło. Od czasu do czasu człowiek ją uruchamia ale my nawet do niej nie podchodzimy. Przeczytaliśmy razem z naszym człowiekiem na Allegro opinie o zabawce osób, które ją kupiły. Zdecydowana większość opinii jest negatywna – „kot nie jest zainteresowany”.

Niektórzy piszą, że może zabawka spodobałaby się małym kotom. Jesteśmy odmiennego zdania. Mały kot nie będzie zachwycony ruszającą się, wydającą dość głośny terkoczący dźwięk rybą, która jest większa od niego – ryba ma długość 30 cm.

Niech Kot będzie z Tobą
S&T