Kartony modułowe – koci zamek z pudełek

Dostaliśmy wspólny prezent urodzinowy – modułowe kartony, z których można stworzyć kocie zamki czy też, jak powiedział człowiek naszych przyjaciółek Majki
i Inki, kocią Energylandię.

Pudełka zrobione są pięciowarstwowej tektury. Trzeba je samodzielnie złożyć a następnie zaplanować koci zamek i połączyć pudełka samoprzylepnymi punktowymi rzepami.

W zależności od liczby pudełek można budować zamki w jednej linii, niższe, wyższe a także rozbudowane na boki.

Pudełka mają różnej wielkości i gęstości rozmieszczenia okrągłe otwory. Otwory są zaślepione i w zależności od pomysłu można je otworzyć lub pozostawić zaślepione. Otwory w ścince dolnej i górnej umożliwiają kotu przemieszczanie się pomiędzy piętrami w pionie. Pudła modułowe dostępne są w kolorze beżowym lub białym.

Chociaż składanie pudełek jest proste i mamy tylko 5 modułów złożenie naszego kociego zamku zajęło człowiekowi 3 godziny ponieważ mu ochoczo i z radością pomagaliśmy. Gorzej było z efektywnością.

Najbardziej podoba nam się moduł z dziewięcioma otworami ponieważ lubimy polować przez otwory na myszki i inne zabawki, które człowiek podczas zabawy umieszcza przy otworach.

Kocie zamki służyć mogą do zabawy a także do drzemki w środku zamku lub na górze pudełek. Górne pudełka to także punkty obserwacyjne. Pudełka to jedna z ulubionych zabawek kotów.
Niech KOT będzie z Tobą
Set & Thot
PS
Widzieliśmy w internecie zrobione meble z kocich kartonów. Na przykład na czterech modułach położono płytę meblową i uzyskano stolik kawowy.