Wyjątkowe koty, które pokochał świat – część 2

KLAUDIA BĄK

Nie od dzisiaj wiadomo, że koty są jednymi z najbardziej charyzmatycznych i intrygujących zwierząt. Koci celebryci podbijają internet dużo efektywniej, niż ich ludzcy konkurenci. Miliardowe odsłony filmików z kociakami mówią same za siebie, w niniejszym artykule opowiem o kilku, absolutnie niepowtarzalnych jednostkach.

6) Pauly – kot o sześciu łapach

Pauly to wyjątkowy kocurek, który urodził się z nadprogramową parą łapek – tak też zwrócił na siebie uwagę. Biedak błąkał się po ulicach Edmonton w Kanadzie aż trafił na dobrych ludzi, którzy postanowili mu pomóc. Oczywiście od razu zabrali go do weterynarza – badania RTG wykazały, że zwierzak ma dodatkową parę łap „wyrastającą” z mostka. Wysoce prawdopodobne, że wada genetyczna wynika z tego, iż Pauly „wchłonął” niepotrzebną parę łap od swojego rodzeństwa syjamskiego w łonie matki. Fundacja Little Cats Lost zorganizowała zbiórkę, aby pomóc kotowi wrócić do pełnej sprawności i znaleźć dla niego kochającą rodzinę.


7) Zany – dwunoga kotka o pseudonimie “Kaczka”

Zany to nadzwyczajny zwierzak, który miał bardzo trudny start w życiu… Jeszcze jako kocię straciła przednie łapki, musiała zatem nauczyć się chodzić na tylnych, co było ogromnym wyzwaniem. Właściciele kotki zapewniają jednak, że ta dysfunkcja nie stoi na przeszkodzie bycia najzabawniejszą i najbardziej energiczną pociechą na świecie! Zany jest bardzo szybka i zwinna, a umiejętnościami ruchowymi nie odbiega od innych kotów. Opiekunowie kotki bardzo często relacjonują jej życie na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 435 tysięcy osób! Ludzie są zachwyceni tym, jak pełna radości jest Zany, czasem wspominają też o tym, że chodem przypomina dinozaura, ale kocia celebrytka nie ma z tym żadnego problemu. 😉

Kotka ma wielu psich przyjaciół, ale jej najlepszym przyjacielem jest buldog francuski – Bimini, pupile uwielbiają się ze sobą bawić, są nierozłączni.

8) Luhu – najsmutniejsza kotka na świecie

Luhu to niezaprzeczalnie najsmutniejsza i najbardziej rozczulająca kotka w internecie. Zyskała popularność tym, że przez cały czas ma niesamowicie smutne oczy. Luhu mieszka w Pekinie wraz ze swoją właścicielką – Maggie. Smutne oczy kotki wzięły się stąd, że gdy miała zaledwie dwa tygodnie przeszła niebywale poważną infekcję, która zdeformowała jej pyszczek. Luhu musiała być operowana, wszystko dobrze się skończyło i wbrew pozorom jest bardzo szczęśliwym, kochanym i kochającym pupilem. Kiedy Maggie udostępniła jej zdjęcia, internet oszalał. Instagram Luhu śledzi 150 tysięcy osób.


9) Monty – kot z zespołem Downa

Monty to nad wyraz charyzmatyczny i uroczy kociak. Urodził się z wrodzoną wadą genetyczną – bez kości mostka nosa, stąd ten niepospolity wygląd. Niestety, kotek przez tę wadę ma trudności z oddychaniem i często kicha. Monty bardzo dużo przeszedł w życiu… Przez jego problemy zdrowotne i unikalny wygląd, spędził wiele czasu w schronisku z kotami, które były wobec niego mało przyjazne. Kociak nie reagował na zaczepki innych kotów, gdy jakiś kot go atakował, Monty po prostu odchodził. Obecnie kotek ma kochający dom, mieszka w Kopenhadze. Jego rodzina nazywa go „czystym diamentem” i to, że wygląda inaczej, niż większość przedstawicieli jego gatunku nie jest niczym złym – wręcz przeciwnie. Zwierzaka możemy znaleźć m.in. na Instagramie, na którym śledzi go ponad 650 tysięcy obserwatorów!

10) Dmitri – kot bez oczu

Dmitri to kociak, któremu bezdomność przysporzyła wielu problemów zdrowotnych. Adoptowany został w 2019 roku, okazało się wtedy, że jego oczy zaatakowała groźna infekcja i weterynarz musi usunąć mu gałki oczne… Leczenie kota trwało wiele miesięcy, lecz wszystko dobre, co się dobrze kończy. Aktualnie Dmitri mieszka ze swoją właścicielką w Londynie, jego opiekunka Emma często nagrywa filmiki z kotkiem licząc na to, że więcej ludzi zdecyduje się na adopcję niepełnosprawnych zwierząt. Kotka na Tiktoku obserwuje już ponad 1,6 miliona wiernych fanów, którzy zachwycają się jego wyjątkowością w komentarzach.