Wyjątkowe koty, które pokochał świat – część 1

KLAUDIA BĄK

Nie od dzisiaj wiadomo, że koty są jednymi z najbardziej charyzmatycznych i intrygujących zwierząt. Koci celebryci podbijają internet dużo efektywniej, niż ich ludzcy konkurenci. Miliardowe odsłony filmików z kociakami mówią same za siebie, w niniejszym artykule opowiem o kilku, absolutnie niepowtarzalnych jednostkach.

1) Coby – kot o najpiękniejszych oczach świata

Coby to kot brytyjski krótkowłosy, który swoim urokiem oczarował cały internet. Kotek może pochwalić się prawie dwumilionowym kontem na Instagramie, na facebooku obserwuje go niespełna 600 tysięcy osób, a na TikToku ma ponad 100 tysięcy fanów. Co go wyróżnia? Niewątpliwie jego ogromne, jasnoniebieskie oczy i hipnotyzujące spojrzenie. Coby to niezwykle sympatyczny influencer, regularnie udowadnia to na swoich social mediach. Głośno mruczy, często miauczy, lubi się tulić, okazyjnie uprawia jogę, uwielbia się bawić ze swoimi właścicielami, a do tego potrafi pozować do zdjęć! Czego chcieć więcej?


2) Venus – kot „o dwóch twarzach

Venus to chimera – w ciele kotki znajdują się dwa rodzaje komórek, które zawierają DNA dwóch różnych osobników. Powodów powstania tak nadzwyczajnego organizmu może być wiele, ale najczęściej jest to podwójnie zapłodniona komórka jajowa bądź efekt wchłonięcia jednego bliźniaka przez drugiego w łonie matki. Chimeryzm nie zawsze jest widoczny od razu, jednak ze zdiagnozowaniem go u Venus nie było większego problemu. Jej początki w internecie były dość zabawne, ponieważ duża część odbiorców była przekonana, że wyjątkowy wygląd kotki to zasługa słynnego programu do obróbki zdjęć – rzecz jasna, tkwili w błędzie. Obecnie Venus jest czołową kocią influencerką z publicznością liczącą 2,2 mln (na samym Instagramie).

Niestety, jej życie nie zawsze było tak kolorowe… Kotka była bezdomna, pewnego dnia przybłąkała się do mleczarni w Północnej Karolinie, pracownicy zakładu szybko ją zauważyli. Nie minęło wiele czasu, a Venus została zaadoptowana – w końcu odnalazła kochający dom, a w nim inne, przyjazne jej zwierzaki.

3) Iriss i Abyss – najpiękniejsze kocie bliźniaczki na świecie

Iriss i Abyss to przedstawicielki rasy angora turecka, zamieszkałe w Rosji. Okrzyknięte najpiękniejszymi kotami świata, uważane są za prawdziwe modelki kociego uniwersum. Obie śnieżnobiałe, nieskazitelne, z mutacją genetyczną, która traktowana jest jako ich kolejny atut. Bliźniaczki mają heterochromię, czyli różnobarwność tęczówek, która dodaje im uroku. Kociaki działają w internecie, a ich Instagram śledzony jest przez niemalże 200 tysięcy użytkowników! Siostry mają ze sobą wspaniały kontakt, właściwie są nierozłączne, a zdjęcia na ich platformach społecznościowych tylko to potwierdzają!

4) Yoda – kot z czterema uszami

Yoda to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kotów świata. Kojarzony jest z postacią filmu „Gwiezdne Wojny” przez swój charakterystyczny wygląd oraz imię. Kotek urodził się w 2006 roku, gdy miał osiem tygodni został przygarnięty przez małżeństwo emerytów z Chicago, którzy znaleźli go w lokalnym barze. Maluszek urodził się z groźną mutacją genetyczną – dodatkową parą uszu. Nawet weterynarz był zszokowany tak niespotykaną wadą u malca! Na całe szczęście kot nie ma uszkodzonego słuchu, a jego drugie uszy są jedynie ozdobą, czymś co go wyróżnia. Właściciele kotka otwarcie mówią, że od samego początku jest bardzo ufnym, kochającym i energicznym pupilem. Ciekawostką o Yodzie jest fakt, że lubi podjadać chleb! Jak widać nie tylko ciekawy wygląd go wyróżnia 😉


5) Barivel – najdłuższy kot na świecie

Barivel to kot rasy Maine Coon pochodzący z miejscowości Vigevano we Włoszech. Kot jest rekordzistą Guinnessa, a mimo wszystko jest bardzo cichym, nieśmiałym i skromnym kotem – mówi jego właścicielka. Rekord ustanowił 22 maja 2018 roku, mierząc dokładnie 120 cm długości. Ulubione dania kota to tuńczyk i kurczak. Barivel posiada konto na Instagramie, jednak nie jest zbyt aktywny – zrozumiałe, jego właścicielka wspominała, że jest raczej introwertykiem.