Uroczy maluszek uratowany ze studzienki burzowej

Uroczy maluszek uratowany ze studzienki burzowej

Ten uroczy maluszek na zdjęciu zawdzięcza życie przypadkowemu przechodniowi oraz zorganizowanej akcji strażników miejskich z warszawskiego Ekopatrolu i pracowników MPWiK.

Uroczy maluszek uratowany ze studzienki burzowej

14 lipca 2016 o godzinie 10 rano przechodzący mężczyzna obok studzienki burzowej na Wale Miedzeszyńskim usłyszał przeraźliwe miauczenie. Wezwał Straż Miejską. Stanicy przyjechali szybko. Okazało się, że w studzience zalanej do połowy wodą na głębokości 5 metrów walczy o życie starając się utrzymać w wodzie mały kotek. Nie wiadomo, jak kociak znalazł się w studzience, czy wpadł sam czy też wrzucił go do niej okrutny człowiek. Przebieg akcji był dramatyczny ponieważ okazało się, że pokrywa studzienki jest częściowo zalana asfaltem. Strażacy miejscy wezwali na pomoc pogotowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Oczekując na pomoc strażnicy bezradnie obserwowali tracącego siły kociaka. Zauważyli w studzience bardziej bezpieczne miejsce i końcem tyczki skierowali w tę stronę kota. Gdy przyjechało pogotowie MPWiK wspólnymi siłami wyjęto malucha. Kotek został zabrany do radiowozu, w którym strażacy walczyli ogrzewanie. Maluch został wytartym następnie masowano go aby go rozgrzać a potem zawinięto w kocyk. Po kilku minutach kotek uspokoił się. Uratowany maluch trafił do warszawskiego „Schroniska na Paluchu”. Tu kotka zbadano i stwardzono, że uratowany maluszek to koci chłopczyk w wieku około 2 miesięcy. Jak udało się nam dowiedzieć nie długo czekał na adopcję – już na drugi dzień został zabrany do nowego, swojego domu.

Uroczy maluszek uratowany ze studzienki burzowej

Jeśli zauważysz, że kotu zagrażania niebezpieczeństwo, a sam nie jesteś w stanie mu pomóc, bo na przykład kot wszedł na wysokie drzewo i nie potrafi z niego zejść, wpadł do jakiegoś zbiornika wodnego czy też zwisa za oknem w budynku (dość częste przypadki), ktoś się nad nim znęca wezwij pomoc. Po pomoc dla kota (innego zwierzęcia) można dzwonić do Straży Miejskiej (986), Straży Pożarnej (998) lub na Policję (997). Jeśli pamiętasz żadnego z tych numerów zadzwoń na numer alarmowy 112. Numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Powinno go już znać każde dziecko w wieku przedszkolnym. Nigdy nie zostawiaj bez pomocy tych, którzy jej potrzebują nie zależnie od tego czy są to ludzie czy zwierzęta.

Niech Kot będzie z Tobą

Set & Thot

Zdjęcia: Patrol Eko Warszawa, warszawskie „Schronisko na Paluchu”

badanie dieta drapak felinoterapia figurki film fotografia grafika higiena kastracja koci kuzyni kocimiętka kocięta kot i pies kreskówka kąpiel legowisko lekarstwo malarstwo munchkin mysz okno opieka pielęgnacja pokarm polowanie poród rozwój rośliny ryby sylwester szczepienie sztuka słodycze technika test transporter trucizna weterynarz wizerunek woda wędka zabawa zdrowie żywienie