Testujemy: Zabawka strategiczna na kocie przysmaki Trixie Cat Activity Turn Around

Ponieważ jesteśmy bardzo grzecznymi kotami (nasz człowiek ma co do tego wątpliwości) Aniołek zostawił nam pod naszą kocią choinką prezenty. Dostaliśmy sporo przysmaków, zestaw myszek i zabawkę Trixie Cat Activity Turn Around.


Bardzo nie podobało się nam to, że mogliśmy przysmaki pooglądać, parę kawałków dostaliśmy do zjedzenia a resztę człowiek nam zabrał i schował wysoko na półce do której nie mamy dostępu. Uważamy, że to jest niesprawiedliwie. Prezent dostaliśmy my i mamy prawo nim dysponować jak chcemy. Za każdym razem, kiedy dostajemy przysmaki a on je chowa dajemy mu do zrozumienia, że tak się nie robi ale do niego to nie dociera. W odwecie w najbliższym czasie też mu coś zabierzemy i schowamy, tak żeby nie mógł znaleźć.

Oprócz przysmaków dostaliśmy kolejną interaktywną zabawkę na przysmaki. Człowiek chciał żebyśmy bardziej rozwijali naszą kreatywność… Hm… naszym zdaniem powinien pomyśleć o własnym rozwoju.

Zabawka Trixie Cat Activity Turn Around składa się z dwóch różnych modułów, z których każdy, zdaniem producenta, stawia przed kotem nowe wyzwania. Smakołyki lub suchą karmę umieszcza się w kubeczkach. Zadaniem kota jest odwrócenie kubeczków tak, aby przysmaki wypadły. Ale to nie koniec zabawy – kot musi wyłuskać przysmaki z pomiędzy wypustek wystających z podstawy zabawki. To nam idzie świetnie ponieważ mamy już Trixie Cat Activity Fun Board, którą przedstawiliśmy w innym artykule. Obracanie kubeczkami szybko opanowaliśmy. Na razie mistrzem jest Set, który obraca kubeczki z zawrotną szybkością tak, że nic z nich nie wypada. Szybko jednak pojął, że trzeba zatrzymać kubeczek obrócony denkiem do góry i wtedy przysmaki się wysypują.


Wymiary zabawki: dł. x szer. x wys.: ok. 22 x 18 x 33 cm. Antypoślizgowe stopki: zapewniają stabilność , Zabawka wykonana jest z wytrzymałego, łatwego do czyszczenia tworzywa sztucznego, elementy zabawki można myć w zmywarce. Naszym zdaniem zabawka nadaje się dla kotów w każdym wieku w tym dla kocich dzieci i kocich seniorów. Nam zabawka się spodobała.

Niech Kot będzie z Tobą

Set & Thot