Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

Każdy kot raz w roku powinien mieć pobraną krew i zrobione badania diagnostyczne. Powinien też zgodnie z ustalonym z lekarzem weterynarii harmonogramem być szczepiony. Powinien… ale co zrobić jeśli kot nie pozwala się zaczepić czy pobrać krwi?

Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

Znamy tę sytuację doskonale ponieważ Thot, który spokojnie znosi badanie czy ważenie w momencie, gdy lekarz chce pobrać mu krew zamienia się w groźnego tygrysa. Walczy jednocześnie z dwójką lekarzy weterynarii oraz naszym człowiekiem i walkę tę wygrywa a krew leje się z ludzkich rąk. Każda próba pobrania krwi czy zaszczepienia Thota kończy się zamknięciem go w specjalnej torbie iniekcyjnej. Ponieważ w lecznicy z torby iniekcyjnej korzysta wiele kotów, które zostawiają w niej swój zapach, co działa dodatkowo stresująco na Thota nasz człowiek postanowił kupić nam naszą prywatną torbę iniekcyjną. Za zakupem przemawiało także to, że niezbyt chętnie pozwalamy czyścić sobie zęby a zapięci w torbie iniekcyjnej nie możemy mu uciec.

Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

Torba iniekcyjna to torba, do której wkłada się kota tak, że wstaje mu z niej tylko głowa. Torba posiada kilka zamków, które umożliwiają wyjęcie z torby z osobna każdej łapy, odsłonięcie karku, czy odbytu do zmierzenia temperatury. Są także torby posiadające dodatkowy zamek od dołu umożliwiające wykonanie USG. Torby iniekcyjne z dodatkową funkcją USG są jednak droższe o jakieś 60-80 zł. My mieliśmy robione USG i nawet człowiek nas pochwalił, że byliśmy bardzo grzeczni, więc nie widział potrzeby kupowania dużo drożej torby. No i USG nie jest wykonywane tak często, jak pobieranie krwi czy szczepienie.

Jeśli kot sprawia problemy w gabinecie weterynaryjnym warto taką torbę kupić. Nie we wszystkich lecznicach są tego typu torby a jeśli są to, tak jak pisaliśmy zapach innych kotów podwaja przezywany przez pupila stres. Zamknięcie kota w torbie umożliwia szybkie wykonanie iniekcji, co sprawia, że stres trwa o wiele krócej. No i lekarz weterynarii też się nie stresuje, bo nie musi myśleć o tym, kiedy w jego ręce wbiją się pazury czy kocie zęby. W domu torba taka przyda się podczas czyszczenia zębów, przycinania pazurów, jeśli jest to koniczne – pamiętajcie prośmy, żeby nie obcinać pazurów jeśli nie trzeba tego robić. Torba może przydać się także do aplikowania leków, mierzenia temperatury, podawania kroplówki w lecznicy czy w warunkach domowych.


Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

W jednej z reklam torby iniekcyjnej przeczytaliśmy, że „Torba może służyć jako transporter, zwierzę, w przeciwieństwie do np. plastikowego kontenera czuje się w takiej torbie bezpieczniej.” To nie prawda, kot, który ma uwięzione kończyny nie może czuć się bezpiecznie a co dopiero komfortowo. Torba ma służyć wyłącznie do zabiegów i tylko dla kota, który walczy z lekarzem weterynarii i bardzo się stresuje. Nawet, jak walkę wygra lekarz to walka zazwyczaj trwa długo a kot jest bardzo zestresowany, co może zniekształcić wyniki niektórych badań.

Torby iniekcyjne dostępne są w 3 rozmiarach: S waga kota do 2 kg (np. kocięta), M waga do 5 kg, L waga kota do 10 kg. Za naszą torbę w największym rozmiarze, czyli L – Thot waży 7 kg – nasz człowiek zapłacił 102 zł. Rozpiętość cen w tym rozmiarze waha się od 102 do 180 zł warto więc poszukać i znaleźć najtańszą. Co ciekawsze najwięcej kosztują torby iniekcyjne w sklepie internetowym producenta. Z naszych poszukiwań torby iniekcyjnej wynika, że jedynym polskim producentem torby iniekcyjnej jest firma Grande Finale. Torba kupiona u producenta powinna być najtańsza, A tak nie jest – nasz człowiek bardzo się, zdziwił, gdy to zobaczył i zadzwonił do internetowego sklepu producenta i zapytał, dlaczego inni sprzedają torby iniekcyjne ich produkcji taniej a producent wystawia taką cenę. Odpowiedz była hm… nijaka. Odradzamy więc zakup u producenta i sugerujemy poszukanie dużo tańszych toreb iniekcyjnych tej marki u innych sprzedawców.

Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

Znaleźliśmy też 4 rodzaje toreb iniekcyjnych na Amazon, torby iniekcyjne właściwie się niczym nie różnią. Cena toreb na Amazon waha się od 15, 80 USD do 37 USD w zależności od marki i wielkości. Najdroższa na Amazon jest torba Grande Finale kosztuje 39,95 USD za rozmiar M. Koszt wysyłki do Polski 16,70 USD. Najtaniej torby oferowane są na AliExpress. Cena zaczyna się od 4,79 USD. Ale nie wiadomo z jakiego materiału zrobiona jest torba – może być toksyczna. No i nie wiadomo czy zostanie wysłana. Odradzamy więc jej zakup na AliExpress. Hm… rozbawiła nas torba z futerałem na ogon. W torbie tej nie da się zmierzyć kotu temperatury.

Testujemy: torba iniekcyjna dla kota

Chociaż nigdy nie reklamujemy sklepów tym razem zrobimy wyjątek ponieważ… cytat ze strony sklepu https://www.naszezoo.pl „W naszym zespole znajdują się technicy weterynarii, wolontariusze schronisk dla zwierząt, osoby zajmujące się zwierzętami na co dzień. Traktujemy naszą pracę jak powołanie, bo wierzymy, że tylko w ten sposób możemy wykonywać ją dobrze.  100% zysków przekazujemy na rzecz potrzebujących zwierząt. Sprawdź, jak to robimy na http://fundacjanaszezoo.pl ”. W sklepie tym znaleźliśmy najtańsze torby iniekcyjne a ponad to sklep gwarantuje darmową wysyłkę w zależności od wydanej kwoty, my się załapaliśmy. Przesyłka była u nas w ciągu 48 godzin To miło, jak się wie, że robiąc zakupy pomogło się innym zwierzętom. Uważamy, że zakupy w takim sklepie warto reklamować.

Torba iniekcyjna posiada rączki boczne, dzięki czemu można bez trudu podnieść kota do góry lub przenieść. Wykonana jest w 100% z poliestru. Można ją dezynfekować. Prać należy ręcznie. Kupując torbę iniekcyjną trzeba kupować ją zgodnie z podaną rozmiarówką uzależnioną od wagi kota. W za małej torbie kot będzie ściśnięty jak baleron w siatce a wyciągnięcie łap będzie mocno utrudnione. Jeśli kot waży np. 5,5 kg należy kupić już torbę rozmiaru L a nie M przeznaczoną dla kotów do 5 kg. Thot waży 7 kilo, dlatego kupiliśmy torbę L. Set waży niecałe 5 kg i nie potrzebuje torby iniekcyjnej do pobrania krwi, bo jest bardzo grzecznym pacjentem ale torba sprawdza się podczas czyszczenia zębów. Pomimo tego, że Set powinien mieć wagowo torbę M, torba iniekcyjna w rozmiarze L w przypadku Seta spełnia swoje zadanie – dobrze go unieruchamia. Jeżeli kot w miarę spokojnie znosi badanie krwi, szczepienie, czyszczenie zębów to lepiej nie wkładać go do torby iniekcyjnej.

Niech kot będzie z Tobą
Set & Thot

PS
Na rynku kocich gadżetów oferowane są torby do kąpieli. Torby te nie spełniają funkcji toreb iniekcyjnych.

badanie dieta drapak felinoterapia figurki film fotografia grafika higiena kastracja koci kuzyni kocimiętka kocięta kot i pies kreskówka kąpiel legowisko lekarstwo malarstwo munchkin mysz okno opieka pielęgnacja pokarm polowanie poród rozwój rośliny ryby sylwester szczepienie sztuka słodycze technika test transporter trucizna weterynarz wizerunek woda wędka zabawa zdrowie żywienie