Testujemy: Smartpet kocyk – legowisko

Clipboard80

Tym razem mieliśmy miękkie testowanie 🙂 Testowaliśmy puszysty kocyk legowisko Smartpet imitujący owczą skórę.


Kocyk legowisko kształtem przypomina wygarbowaną skórę baranią. Jest dość duży: długość 90 cm, szerokość 60 cm. Długość włosa 6-7 cm. Przód kocyka (sztuczne futerko) wykonany jest w 70% z akrylu i w 30% z poliesteru.

Spód kocyka imituje spód wyprawionej skóry baraniej. Wykonany jest ze w 100% z poliesteru (Alcantara). Kocyk można prać ręcznie lub w pralce w temperaturze 30°C. Należy do prania używać łagodnego detergentu. Po wysuszeniu kocyk należy roztrzepać aby dalej był puszysty.


Thot zaraz po tym, jak kocyk pojawił się w naszym domu i został rozłożony położył się na nim. Lubi na nim leżeć ale nie stał się on ulubionym legowiskiem ale jednym z dostępnych w naszym domu legowisk.

Set w ogóle nie wykazał zainteresowania legowiskiem a posadzony na nim od razu z niego uciekał (stąd niewyraźne zdjęcie). Nasz człowiek kładł kocyk w miejscach, w których Set lubi leżeć ale Set zaczął te miejsca omijać a jak kocyk znajduje się na jego trasie przemarszu przeskakuje go.

Kocyk jest bardzo estetyczny, ładnie się prezentuje, jest miękki i puszysty. Człowiek myślał kupując nam ten kocyk, że od razu go pokochamy ale tak się nie stało. Thot lubi się na nim wylegiwać ale Set omija go (kocyk jest u nas od paru dni może z czasem Set się do niego przekona). Nie możemy więc polecić tego kocyka wszystkim kotom, bo jak wynika z naszego testowania koty mają indywidualne preferencje. Jednak jeśli ktoś zdecyduje się kupić ten kocyk dla kota albo psa a kocyk się pupilowi nie spodoba może go wykorzystać, jako dywanik koło łóżka. Kocyk Smartpet ze sztucznej owczej skóry dostępny jest także w czarnym kolorze. Cena w zależności od miejsca zakupu waha się od 39 zł do 50 zł.

Niech Kot będzie z Tobą

Set & Thot