Testujemy: Funny Butterfly

Thot na urodziny dostał między innymi fruwającego motyla. Przeważnie albo obaj bawimy się jakąś zabawką albo w ogóle nie zwracamy na nią uwagi. W przypadku zabawnego motyla bawi się nim tylko Thot. Może dlatego, że to jego prezent… Set jedynie się przygląda.


Fruwający motyl to zabawka zaliczana do zabawek interaktywnych. Z założenia producenta powinna zaspakajać instynkt łowiecki kota.

Zabawka składa się z stabilnej podstawy- kwiatka, stalowego drucika o długości 20 cm i dużego (5,5 x 7,5 cm) kolorowego motyla z materiału przypominającego kliszę fotograficzną. Zabawka zasilana jest jedną baterią AAA. Uruchamia się po wciśnięciu przycisku.
Motyla można postawić nieco wyżej – w naszym przypadku podstawą została mini wieża z torami.

Nasz człowiek kupił motyla na Aliexpress i zapłaciła za niego 3,55 zł (tak, tylko tyle), na Allegro motyl kosztuje 15-20 zł a w Zooplus (z zapasowym motylem i inną podstawą – większą, bez kwiatka) 59,80 zł. Na przesyłkę czekaliśmy niecałe 2 miesiące ale lepiej zaczekać niż przepłacać – 60 zł za tego typu zabawkę to stanowczo za dużo.

Na Aliexpress widzieliśmy tak samo działającą zabawkę z ptaszkiem zamiast motyla.

Czy polecamy zabawkę Funny Butterfly? Ponieważ z naszej dwójki zabawką bawi się tylko Thot należy przyjąć, że niektóre dorosłe koty polubią motyla a inne przejdą obok niego obojętnie. Naszym zdaniem wszystkie młode kociaki pokochają tę zabawkę. Jak byliśmy dziećmi mieliśmy solarnego motyla i obaj się nim chętnie bawiliśmy.

Opiekunom dorosłych kotów, którzy chcieliby kupić tę zabawkę polecamy zakup na Aliexpress ponieważ w przypadku braku zainteresowania zabawką łatwiej to przełknąć jeśli kosztowała ona niewiele.

Niech Kot będzie z Tobą

S&T