Testujemy: Cat Scratcher Slope – zjeżdżalnia drapak

Clipboard76

Wśród prezentów świątecznych znaleźliśmy drapak z tektury falistej w kształcie zjeżdżalni z bocznymi otworami przez które można dostać się do wiszącej w środku piłeczki z papieru. Do drapaka była dołączona malutka torebka z kocimiętką.


Najpierw przyglądaliśmy się, jak nasz człowiek męczy się ze złożeniem drapak – rysunkowa instrukcja nie jest logiczna. Drapak po złożeniu ma wymiary całkowite: długość 47, szerokość 21, wysokość 26 cm. Mata do drapania: długość 49, szerokość 18,5, grubość 4 cm.

Drapak jest estetycznie wykonany, podoba nam się ułożenie skośne maty do drapania. Niestety jest do jednorazowej zabawy – w naszym przepadku cieszyliśmy się nim niecałe 15 minut.


W informacji o drapaku przeczytaliśmy „Drapak znamionuje nieszablonowa trwałość, ponieważ pazurki kota oddziałują wyłącznie na powierzchnię maty”. Cóż świadczy to o tym, że producent mało wie o kotach. Koty bardzo lubią obgryzać karton – a ten, z którego wykonany jest drapak jest bardzo kiepskiej jakości. Set w jakieś 10 minut tak obgryzł drapak, że jego konstrukcja stała się niestabilna. Dzieło dokończył Thot, który wszedł na drapak – część do drapania zapadał się a cała konstrukcja się porozrywała.

Oczywiście wynik testu jest jednoznaczny – nie polecamy.