Testujemy: proste do wykonania domki dla bezdomnych kotów

W Turcji żyje bardzo dużo wolnożyjących kotów a mieszkańcy Turcji bardzo lubią i szanują koty. Pisaliśmy już o tureckim wynalazku – automatach na karmę dla kotów, którą kupuje się za puste butelki typu PET. Niedawno temu na społeczności LOL Koty modelatorka z Turcji, bardzo sympatyczna Krymet Karakaya, zamieściła zdjęcia pomysłowych, prostych do wykonania domków dla bezdomnych kotów, które zostały ustawione w Stambule.


Domki przygotowują dla kotów wolontariusze popularnej w Turcji fundacji HAYTAP działającej na rzecz zwierząt. Są one bardzo proste do wykonania ponieważ stanowią je dwie złączone plastikowe miednice z wyciętym wejściem wyścielane ciepłym kocykiem.


Na ostrą zimę raczej te domki się nie nadają, bo są nie ocieplane ale przez pozostałą część roku mogą dać schronienie bezdomnym kotom. Są wodoszczelne i łatwe do utrzymania w czystości.

Domek trochę mały ale własny. Może ktoś, kto zajmuje się kotami bezdomnymi wykorzysta pomysł fundacji HAYTAP i zafunduje swoim podopiecznym własne domki.

http://www.34volt.com/gundem/eskisehir/hayvanseverler-plastik-legenlerden-kedi-evi-yapti-haberi-296164/

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot