Niezwykli przyjaciele: kot i lis

Niezwykli przyjaciele: kot i lis

Nie chcemy obrażać ludzi ale prawdziwa, bezinteresowna przyjaźń oparta na szacunku, szczerości , zainteresowaniu, trosce o przyjaciela i radości ze wspólnie spędzanych chwil zdarza się wśród ludzi bardzo rzadko. Koty mają swoisty dar zjednywania sobie przyjaciół i bardzo mocno angażują się w przyjaźń.

Niezwykli przyjaciele: kot i lis

Posługując się frommowskim językiem („Mieć czy być”) można powiedzieć, że kot jest z przyjacielem, człowiek zazwyczaj go ma. Wśród przyjaciół kotów, oprócz przedstawicieli naszego gatunku i ludzi, bywają zwierzęta domowe takie jak np. psy, fretki, kameleony, papugi, kanarki, chomiki a nawet myszy i szczury. Nie do rzadkości należą przyjaźnie kotów z zwierzętami gospodarskimi: świniami, końmi, baranami, kozami, krowami a nawet kaczkami i kurami. Zdarzają się też przyjaźnie kotów z dzikimi zwierzętami. Do takich przyjaźni zalicza się przyjaźń kota rasy Van z lisem.

Jakiś czas temu rybacy łowiący na jeziorze Van w Turcji zauważyli po raz pierwszy na dzikiej plaży w okolicach Lake Van bawiących się razem białego kota Vana i lisa. Z relacji rybaków, którzy obserwują tę parę wynika, że ta cudowna para przyjaciół nie tylko bawi się razem i odpoczywa ale także poluje i dzieli się złowionymi rybami. Pomimo tego, że kot i lis posługują się innym językiem werbalnym i niewerbalnym świetnie się porozumiewają i jak widać na złączonych zdjęciach i filmie są razem szczęśliwi.

Niezwykli przyjaciele: kot i lis
Niezwykli przyjaciele: kot i lis

Niezwykli przyjaciele: kot i lis

Arthur Schopenhauer uważał, że „jest jeden aspekt, pod którym zwierzęta przewyższają człowieka – ich łagodne, spokojne cieszenie się chwilą obecną.” Życzymy tej umiejętności wszystkim ludziom.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot

badanie dieta drapak felinoterapia figurki film fotografia grafika higiena kastracja koci kuzyni kocimiętka kocięta kot i pies kreskówka kąpiel legowisko lekarstwo malarstwo munchkin mysz okno opieka pielęgnacja pokarm polowanie poród rozwój rośliny ryby sylwester szczepienie sztuka słodycze technika test transporter trucizna weterynarz wizerunek woda wędka zabawa zdrowie żywienie