Koty i konie

Koty i konie

Prawie we wszystkich stadninach, w gospodarstwach i farmach, na których mieszkają konie mieszkają też koty, które polują na gryzonie. Co ciekawe koty bardzo lubią konie a uczucie to jest odwzajemniane.

Więzi pomiędzy kotem a kotem bywają bardzo silne. Przyjaciele spędzają wiele czasu ze sobą, koty myją końskie pyski a konie się im rewanżują. Bardzo często się zdarza, że kot śpi w stajni na koniu a i bywa, że jeździ na swoim przyjacielu kiedy ten jest na pastwisku.

Koty i konie

Jednym ze społecznych zachowań koni mówiących o relacjach przyjacielskich jest wzajemne podszczypywanie się mające na celu wzajemne pielęgnowanie sierści i skóry. Nikt nie wie dlaczego konie nie podszczypują kotów a używają do okazywania kociemu przyjacielowi czułości zazwyczaj jedynie języka (delikatne poszczypywanie też się zdarza) Najprawdopodobniej instynktownie nie chcą zarobić krzywdy swoim maleńkim w porównaniu z wielkością konia, przyjaciołom.

Koty i konie

Nie wiadomo, co przyciąga do siebie te zwierzęta. Koty, potocznie niesłusznie uważane za samotników, często znajdują sobie przyjaciół wśród innych gatunków zwierząt. Koniom rzadko zdarzają się takie przyjaźnie. Wyjątkiem są koty. Jak widać, koci urok działa nie tylko na człowieka.

Koty i konie

Koty i konie
Koty i konie

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot