Kot Luigi i mops Bandito

Kot Luigi i mops Bandito

Nie raz pisaliśmy już o przyjaźni psa z kotem. Co zatem jest wyjątkowego w tej parze przyjaciół? Para ta (znana także jako Pug and Cat) wraz z swoimi opiekunkami podróżuje pieszo po Hiszpanii.

Bandito i Luigi na stałe mieszkają ze swoimi opiekunami (Anglik Sebastian i Norweg Finn) w domu nad morzem w Barcelonie. Sebastian i Finn postanowili przemierzyć pieszo wraz z Bandito i Luigi szlak Camino de Santiago (Droga św. Jakuba). Jest to szlak (można iść 5 różnymi drogami) wiodący do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie wg wierzeń znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Pielgrzymki do tego miejsca popularne są już od ponad tysiąca lat. Trasa, którą wybrali Finn i Sebastiana ma około 500 mil (804 km).

Kot Luigi i mops Bandito

Bandito i Luigi zawsze chętnie chodzą ze swoimi opiekunami na długie spacery ale istniało ryzyko, że trasa pielgrzymki może być dla nich zbyt męcząca dlatego Sebastian i Finn oprócz namiotu, kupili dla swoich pupili wózek. Pies oraz kot podróżowali pieszo, na wózku, który ciągnęli ich opiekunowie oraz na ich ramionach. Szybko nauczyli się, że podczas podróży namiot jest ich domem. Ponoć częściej na wózku podróżował mops Bandito. Kot Luigi nie tylko zwiedzał szlak ale także okoliczne drzewa.

Kot Luigi i mops Bandito

Para tych uroczych podróżników przemierzyła już ze swoimi opiekunami 1500 km. Oprócz szlaku Camino de Santiago, podróżowała po hiszpańskich parkach narodowych. Zwiedzili już między innymi Sierra Nevada, Sierra de las Nieves, Parc Natural del Garraf i Montserrat. Dzięki dziennikowi z podróży, który prowadzą opiekunkwie Luigi i Bandito para tych wyjątkowych podróżników cieszy się nie tylko w Europie dużą popularnośćią. Zaczęto nazywać ich „Team Pug and Cat”. Luigi i Bandito bardzo się kochają. Są także bardzo kochani przez swoich opiekunów. W domu i przed domem mają wiele atrakcyjnych miejsc do zabawy a opiekunowie zawsze znajdują czas na wspólną zabawę.


Kot Luigi i mops Bandito

Zdjęcia pochodzą z strony Bandito and Luigi (@pugandcat) https://www.pintaram.com/u/pugandcat gdzie można oglądnąć wiele innych zdjęć podróżujących przyjaciół a także śledzić ich codzienne życie. Ta urocza para ma także swój profil na Facebooku https://en-gb.facebook.com/pugandcat

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

badanie dieta drapak felinoterapia figurki film fotografia grafika higiena kastracja koci kuzyni kocimiętka kocięta kot i pies kreskówka kąpiel legowisko lekarstwo malarstwo munchkin mysz okno opieka pielęgnacja pokarm polowanie poród rozwój rośliny ryby sylwester szczepienie sztuka słodycze technika test transporter trucizna weterynarz wizerunek woda wędka zabawa zdrowie żywienie