Kocie Walentynki są codziennie

Czy koty obchodzą Walentynki? Odpowiedź na żadne pytanie brzmi tak. Różnica pomiędzy ludźmi a kotami polega na tym, że koty uważają, że Walentynki są codziennie i „prowokują człowieka do nieustannych wyznań miłości” /Christof Van den Sand/.


Kot, który pokocha swojego człowieka zawsze jest mu wierny o ile ten także okazuje mu uczucie. Okazuje miłość na wiele sposobów: rzucając pełne miłości spojrzenia spod przymkniętych powiek, przytulając się (w czym jest mistrzem), mrucząc, witając człowieka przy drzwiach, towarzysząc mu we wszystkich czynnościach. Żadne wymyślne zabawki nie cieszą tak kota, jak chwila zabawy ze swoim człowiekiem. Koty wychodzące bez okazji robią swojemu człowiekowi prezenty w postaci upolowanych gryzoni a bywa, że i ptaków.

Między kotem a człowiekiem wytwarza się szczególna wież i rozumieją się bez słów ale jeśli masz ochotę przed kimś się otworzyć to koty są też doskonałymi słuchaczami – im możesz wszystko powiedzieć nie narażając się na krytykę. Z kotem możesz obejrzeć serial lub mecz nie obawiając się, że będzie się kłócił o zmianę kanału (no ewentualnie porwie pilota i sam sobie zmieni go zmieni). Jeśli jesteś smutny, kot na pewno Cię rozśmieszy miną, masażem czy kolejnym szalonym wybrykiem. Kot nie będzie Tobą manipulował a poprosi wprost o to co chce. Być może zdarzyło Ci się żałować, że rano obudziłeś się obok kogoś ale ten ktoś to na pewno nie był kot. Ile razy wracając z jakiegoś spotkania miałeś wrażenie, że straciłeś czas? „Czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym” /Sidonie-Gabrielle Colette/.

Koty to także klasyczny motyw walentynkowy pojawiający się na okolicznościowych kartkach a i sam kot wygląda, jak Walentynka – kto oprze się urokowi kociego noska w kształcie serca? Jak myślisz, czy jest coś „bardziej miękkiego, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności, niż ciepłe i falujące kocie futro?”/ Guy de Maupassant/.


Jeśli masz kociego przyjaciela lub przyjaciół pamiętaj, że ”szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa pieszczoty i miłość ze strony człowieka a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej, jak kot” /Eugen Skasa – Weissl/. Jeśli nie masz kociego przyjaciela może rozważysz adopcję kota, bo „czy dom bez kota – najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego – zasługuje w ogóle na miano domu?” /Mark Twain/.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

PS
Na społeczności LOL KOTY przeprowadziliśmy sondaż – zapytaliśmy o to, czy członkowie społeczność obdarują swojego kota/koty prezentem walentynkowym. Z sondażu wynika, że koty są bardzo kochane i zdecydowana większość ludzi mieszkających z kotem da swojemu pupilowi walentynkę.