Koci seks: dlaczego kotki przeraźliwie miauczą?

Clipboard163

Każdy z pewnością słyszał, jeśli nie osobiście, to od innych, o wrzaskach kotów podczas zalotów. Ale to nie koty podczas walk o samice miauczą najgłośniej a kotki po skończonej kopulacji.

Akt kopulacji kotów trwa zaledwie kilka sekund. Gdy kot pokryje kotkę szybko ucieka ponieważ kotka mogłaby zrobić mu krzywdę. Może to dziwić, ponieważ kot tylko za zgodą kotki przystępuje do kopulacji. Ta zmiana zachowania kotki po akcie kopulacji może zaskakiwać dopóki nie obejrzy się prącia kota w dużym powiększeniu. U większości ssaków prącie jest gładkie. Kocie prącie pokryte jest łuskami odchylającymi się od żołędzi na zewnątrz. Kot może gładko wprowadzić prącie ale gdy je wyciąga łuski odchylają się i urażają ścianki pochwy kotki. Sprawia jej to ogromny ból na który reaguje atakiem wrzaskliwej furii połączonej z atakowaniem partnera zębami i pazurami czemu trudno się dziwić. Kot jest bez winy ponieważ nie ma wpływu na ustawienie łusek. Ponadto im bardziej seksualnie atrakcyjny jest kot tym większe ma łuski i większy ból sprawia kotce.


Można by pomyśleć, że życie seksualne kotów nacechowane jest sadomasochizmem. Ale to błędne ważnie i w naturze nic się nie dziej bez powodu. U kotów występuję zjawisko owulacji prowokowanej – dochodzi do owulacji dopiero podczas krycia. Owulacja u kotki zachodzi około 25-30 godzin od wystąpienia objawów rui, szczytowa faza gotowości płciowej trwa przynajmniej trzy dni i przypada na czas maksymalnej aktywności płciowej kotki. Głównym bodźcem stymulującym owulację jest szok bólowy, jaki kotka przeżywa podczas wycofywania prącia z pochwy. Ten szok bólowy pobudza układ rozrodczy kotki.


Można się zastanawiać czy kotki jednak nie mają czegoś z masochistek, ponieważ mimo bólu przeżytego przy pierwszym stosunku kotka po półgodzinie gotowa jest do następnego pokrycia. A następnie znowu, wrzeszczy, drapie i odgania partnera aby niebawem go zachęcać. Nie ma to jednak nic w wspólnego z masochizmem a jedynie dowodzi to przewagi instynktu płciowego i rozrodczego zwierząt nad odruchem unikania bólu.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot