Kalifornijski dom dla kotów

Kalifornijski dom dla kotów

Właściciel 18 kotów, mieszkający w Goleta (Kalifornia) przebudował swój dom, wydając ponad 35 tysięcy $ tak, aby stworzyć swoim kotom koci raj. Zdjęcia przebudowanego domu pojawiły się parę dni temu w internecie. Przebudowę koordynowała firma Trillium Enterprises z Santa Barbara. Miłośnicy kotów są domem zachwyceni – czy słusznie? Czy faktycznie stworzono koci raj? (zdjęcia pochodzą ze strony www.inthralld.com.

Kalifornijski dom dla kotów

Na ścianach „kociego domu” zainstalowano różnego rodzaju półki dla kotów. O ściennych kocich półkach już kiedyś pisaliśmy. Na zachodzie i w USA można kupić różnego rodzaju systemy półek ściennych dla kotów. Ponieważ w polskich sklepach nie ma kocich półek można zlecić ich wykonanie lub poszukać pólek w sklepach IKA, które można zaadoptować na kocie półki.

Kalifornijski dom dla kotów

Kocie półki zainstalowano także w łazience i w sypialni. W sypialni oraz w łazience (a także w kilku innych pomieszczeniach) zostały zainstalowany na ścianie kocie tunele i schowki. W łazience do jednego schowka wchodzi się przez paszczę rekina, drugi schowek usytuowany jest przy wannie.

Kalifornijski dom dla kotów

Oprócz kocich pólek ściennych, schowków i tuneli w domu zainstalowano kocią spiralną „autostradę do sufitu” połączoną z kocim „mostem” podwieszonym do sufitu, różnego rodzaju półki pod sufitem, kocie drzewka i olbrzymie drapaki. Kolumna na zdjęciu poniżej to gigantyczny drapak.

Kalifornijski dom dla kotów

Właściciel domu zadał sobie dużo trudu by stworzyć swoim kotom koci raj. Wydał na to sporo pieniędzy. Ale czy na pewno stworzył koci raj? Czy w kocim raju powinny rosnąć rośliny toksyczne dla kotów? Z tego, co zauważyliśmy w domu znajduje się sporo roślin (nie wszystkie można na zdjęciach rozpoznać) a wśród nich, co najmniej jedną trzecią stanowią rośliny toksyczne dla kotów (kroton, sanseveria, difenbachia, monstera, filodendron, alokacja, rafidofora, syngonium). Zauważyliśmy także kilka skrzydłokwiatów – roślina ta (cała: liście, kwiaty, pędy, kłącza) jest silnie toksyczna dla kotów (psów także) i zjedzenie jej może spowodować nawet śmierć zwierzęcia. Nie potrafimy zrozumieć jak mogło do tego dojść. Brak wyobraźni? – sądząc po aranżacji domu pod kątem kocich potrzeb raczej nie – chociaż jeśli to z założenia dom dla kotów to brakuje nam w ludzkich drzwiach kocich dolnych drzwi. Nieświadomość tego, że spory odsetek roślin pokojowych jest dla kotów toksyczny?

Jeśli ktoś ma możliwość zainstalowania jakiejś kociej półki czy pólek zachęcamy do tego – kot czy koty na pewno okażą swoją wdzięczność. My wprawdzie mamy jedną kocią półkę, ale za to 3 metrową i tak szeroką, że możemy na niej uprawiać kocie zapasy oraz wygodnie spać – napisaliśmy o niej w wątku „Mebloniści: walka o miejsce na szczycie”. O roślinach niebezpiecznych dla kotów można przeczytać w innym naszym wpisie.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot