Testujemy: jak podać kotu tabletkę?

Jakiś czas temu Set musiał brać antybiotyk, Nasz człowiek martwił się, jak sobie z tym wyzwaniem poradzi. Podanie antybiotyku okazało się znacznie prostsze niż podanie osłonowego probiotyku. Antybiotyk można było bardzo drobno pokruszyć i człowiek ukrywał go w ulubionej mokrej karmie Seta. Podawanie probiotyku wykończyło naszego człowieka.  Już samo podzielenie twardej dużej tabletki na pól było wezwaniem. Potem trzeba było tę połówkę sproszkować w moździerzu.  Probiotyk, który człowiek kupił  najprawdopodobniej wydziela bardzo nieprzyjemny dla kota zapach ponieważ człowiek ukrywał go w karmie, przysmakach, rozpuszczał w wodzie i próbował podawać strzykawką a Set , jak go wyczuł od raz uciekał.


O podawaniu leków strzykawką już napisaliśmy na naszej stronie. Szukając w Internecie jakiegoś nowatorskiego sposobu na podanie kotu leku nasz człowiek na Amazon znalazł Pill pockets, co oznacza „kieszenie na pigułki”. Kieszenie na pigułki wykonane są z naturalnych składników i spełniają jednocześnie role przysmaku dla kota. Kieszenie są bardzo plastyczne i wyglądają jak małe miseczki.

Do kieszonki wkłada się tabletkę i zamyka się kieszonkę.  Po zamknięciu można nawet utoczyć kulkę, rozgrzewając przysmak dłonią. 


Znaleźliśmy kieszonki o smaku łososia, kurczaka, łososia i kurczaka oraz o smaku łososia z serem. Opakowanie zawiera 45 kieszonek. Kosztuje niecałe 15 dolarów. Set jednak nie spróbował kieszonek ponieważ zanim by do nas dotarły byłby już po kuracji antybiotykiem. Niestety nie udało się nam znaleźć jaki termin ważności mają kieszonki na pigułki a może warto byłoby mieć je w domu, gdyby było konieczne podawanie leków. Kieszenie na pigułki produkowane są także w wersji dla psów.

Na weterynaryjnym rynku jest wiele probiotyków, zanim wybierzesz jakiś dla kota dobrze to przemyśl i przedyskutuj z lekarzem weterynarii. My mamy złe doświadczenie z Geulincx Enteromicro Complex. Duże twarde tabletki (na zdjęciu poniżej) trudne do przedzielenia na pół (kotu podaje się połowę). Przy próbach krojenia z dużym naciskiem na nóż łamią się na nieforemne dwa kawałki (trzeba kombinować ile to jest połowa), rozdrabniać trzeba je w moździerzu. Duża ilość proszku trudna jest do podania kotu. Opakowanie zawiera 32 tabletki (za dużo do kuracji antybiotykowej) Cena w zależności od sklepu waha się od 62 do 72 złotych. To sporo

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot