Jak kot łowi ryby?

Jak kot łowi ryby?

Kot poluje na gryzonie, ptaki a jeśli mieszka w pobliżu wody także na ryby. W zależności od zwierzyny kot stosuje trzy taktyki polowania. Polując na gryzonie kot podkrada się, wykonuje skok i zdaje śmiertelny cios zębami. Do ptaka również kot się podkrada i skacze ale jeśli ptak zdąży wzbić się w powietrze podskakuje za nim w górę z zamachem przednich łap. Jeśli udało mu się złapać ptaka w powietrzu ściąga go w dół i na ziemi zadaje śmiertelny cios.

Jak kot łowi ryby?

Zupełnie inaczej kot poluje na ryby. Siada na brzegu akwenu wodnego i czeka aż jakaś ryba podpłynie do brzegu. Jeśli ryba jest blisko zanurza w wodzie łapę, podsuwa pod rybę, podbiją ją do tylu na skos tak aby przeleciała nad jego grzbietem i spadła na brzeg. Kiedy ryba spada kot wykonuje błyskawiczny obrót i przygważdża ją pazurami do ziemi. Jeśli ryba jest zbyt duża na to by kot mógł ją przerzucić za siebie jedną łapą zanurza w wodzie równocześnie obie łapy, podbija rybę od spodu wysuniętymi pazurami i przerzuca nad głową.

Polowanie kota na myszy i ptaki można zaobserwować, znacznie rzadziej można obserwować kota łowiącego ryby ale jest coś, co przypomina polowanie na ryby: często małe kocięta bawiące się piłką nagle wkładają przednią łapkę pod piłkę i przerzucają ją nad głową.

Jak kot łowi ryby?

Jak wynika z badań naukowych odruch wygarniania łapą ryby z wody pojawia się u kotów bardzo wcześnie i nie musi być demonstrowany przez matkę. Koty wychowane bez matki mające dostęp do zarybionego zbiornika wodnego od piątego tygodnia, w siódmym tygodniu polowały już z powodzeniem na ryby.


Jak kot łowi ryby?

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

badanie dieta drapak felinoterapia figurki film fotografia grafika higiena kastracja koci kuzyni kocimiętka kocięta kot i pies kreskówka kąpiel legowisko lekarstwo malarstwo munchkin mysz okno opieka pielęgnacja pokarm polowanie poród rozwój rośliny ryby sylwester szczepienie sztuka słodycze technika test transporter trucizna weterynarz wizerunek woda wędka zabawa zdrowie żywienie