Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Dostaliśmy nowy drapak. Mamy już w domu 2 drapaki ale nowy drapak jest drapakiem o jakim marzyliśmy. Większość drapaków jest bardzo rozbudowana: wiele pięter, hamaków, tuneli, budek, drabinek a w efekcie nie można się na nich wygodnie położyć ponieważ przestrzeni do leżenia jest zbyt mało. 

Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Nasz nowy drapak jest bardzo prosty. Można powiedzieć, że w porównaniu z innymi drapakami jest ascetyczny. Ma tylko dwa piętra. Dlaczego nas tak cieszy? Po pierwsze platformy do leżenia są bardzo duże – swobodnie może leżeć na nich duży Thot, który waży prawie 8 kg. Po drugie dolne słupki drapaka mają 100 cm wysokości, co umożliwia drapanie ich w pozycji stojącej na 2 łapach a koty tak właśnie lubią ścierać pazury. 

Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Drapak od innych drapaków odróżnia także to, że słupki wykonane są z litego drewna okręconego 6 mm sznurem sizalowym (przeważnie słupki wykonane są z kartonowych tub). Naszego człowieka zaskoczyło to, że drapak jest bardzo solidnie wykonamy, półki pokryte są dobrą gatunkowo tkaniną pluszową o wysokości włosia 9 mm, wkręty słupków zabezpieczone są dodatkowo nakrętkami. Drapak został kupiony na Allegro. Jest produkcji polskiej.


Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Oczywiście braliśmy czynny udział w składaniu drapaka. Pobiliśmy się o to, który z nas zaliczy pierwszy górne piętro. Bójka była tak zażarta, że nasz człowiek musiał nas rozdzielić. Bardzo spodobał się nam dyndający z górnej półki sznur. 

Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Jedynie nie spodobało nam się pudło w którym przyszedł drapak – długie i bardzo wąskie. Próbowaliśmy na wiele sposobów do niego wejść. W efekcie ze złości, że nam się to nie udało rozszarpaliśmy je na wiele kawałków. 

Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Planując zakup drapaka dla kota nie zastanawiaj się, jak drapak będzie wyglądał w salonie. Zastanów się nad preferencjami kota. Z naszego doświadczenia, rozmów z opiekunami kotów i obserwacji wynika, że półki drapaka powinny umożliwiać swobodne położenie się, słupki drapanie w pozycji stojącej. Umieszczone budki na drapaku, zwłaszcza dolne, przez zdecydowaną większość kotów nie są wykorzystywane. Mało który kot na ma ochotę leżeć w hamaku lub rurze-tunelu.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

badanie dieta drapak felinoterapia figurki film fotografia grafika higiena kastracja koci kuzyni kocimiętka kocięta kot i pies kreskówka kąpiel legowisko lekarstwo malarstwo munchkin mysz okno opieka pielęgnacja pokarm polowanie poród rozwój rośliny ryby sylwester szczepienie sztuka słodycze technika test transporter trucizna weterynarz wizerunek woda wędka zabawa zdrowie żywienie