Testujemy: drapak o jakim marzy kot

Dostaliśmy nowy drapak. Mamy już w domu 2 drapaki ale nowy drapak jest drapakiem o jakim marzyliśmy. Większość drapaków jest bardzo rozbudowana: wiele pięter, hamaków, tuneli, budek, drabinek a w efekcie nie można się na nich wygodnie położyć ponieważ przestrzeni do leżenia jest zbyt mało. 


Nasz nowy drapak jest bardzo prosty. Można powiedzieć, że w porównaniu z innymi drapakami jest ascetyczny. Ma tylko dwa piętra. Dlaczego nas tak cieszy? Po pierwsze platformy do leżenia są bardzo duże – swobodnie może leżeć na nich duży Thot, który waży prawie 8 kg. Po drugie dolne słupki drapaka mają 100 cm wysokości, co umożliwia drapanie ich w pozycji stojącej na 2 łapach a koty tak właśnie lubią ścierać pazury. 

Drapak od innych drapaków odróżnia także to, że słupki wykonane są z litego drewna okręconego 6 mm sznurem sizalowym (przeważnie słupki wykonane są z kartonowych tub). Naszego człowieka zaskoczyło to, że drapak jest bardzo solidnie wykonamy, półki pokryte są dobrą gatunkowo tkaniną pluszową o wysokości włosia 9 mm, wkręty słupków zabezpieczone są dodatkowo nakrętkami. Drapak został kupiony na Allegro. Jest produkcji polskiej.


Oczywiście braliśmy czynny udział w składaniu drapaka. Pobiliśmy się o to, który z nas zaliczy pierwszy górne piętro. Bójka była tak zażarta, że nasz człowiek musiał nas rozdzielić. Bardzo spodobał się nam dyndający z górnej półki sznur. 

Jedynie nie spodobało nam się pudło w którym przyszedł drapak – długie i bardzo wąskie. Próbowaliśmy na wiele sposobów do niego wejść. W efekcie ze złości, że nam się to nie udało rozszarpaliśmy je na wiele kawałków. 

Planując zakup drapaka dla kota nie zastanawiaj się, jak drapak będzie wyglądał w salonie. Zastanów się nad preferencjami kota. Z naszego doświadczenia, rozmów z opiekunami kotów i obserwacji wynika, że półki drapaka powinny umożliwiać swobodne położenie się, słupki drapanie w pozycji stojącej. Umieszczone budki na drapaku, zwłaszcza dolne, przez zdecydowaną większość kotów nie są wykorzystywane. Mało który kot na ma ochotę leżeć w hamaku lub rurze-tunelu.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot