g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOCIE ŻYCIE":

Świątecznie

Kotom życzymy spokojnych i bezstresowych Świąt, smacznej ryby bez przypraw i ości oraz drobiazgu pod choinką a ich ludziom radosnych, magicznych, ciepłych pozytywnymi emocjami Świąt spędzonych w gronie najbliższych, w tym mruczącego na kolanach kota. Aby te święta były miło przez Was wspominane zabezpieczcie sobie i kotu bezpieczne święta.

Największe niebezpieczeństwo dla kota, a także innych zwierząt domowych czai się na choince. Dobrze byłoby mając zwierzęta domowe szklane bombki choinkowe zastąpić plastikowymi. Zdecydowanie należy zrezygnować z lamety, anielskiego włosia, drobnych łańcuchów i wstążek – koty (a także psy) lubią się nimi bawić a także próbować jeść – zjedzenie ich może spowodować skręt jelit, który może skończyć się tragicznie. Tragiczne w skutkach może być także zjedzenie przez kota (czy innego domowego milusińskiego) sztucznego śniegu. Kota nie należy zostawić samego z choinką, na której włączone są lampki choinkowe – kot bawiąc się nimi może zostać porażony prądem. Może także dojść do pożaru. Pamiętajcie, że podczas świąt ciężko jest uzyskać pomoc weterynaryjną. Pamiętajcie prosimy, żeby nie karmić kotów jedzeniem z ludzkiego stołu i podczas odwiedzin gości zapewnić kotu spokojny azyl w domu:
https://kici-kici.pl/zwyczaje/koty-i-wigilia/.

Przypominamy, że kot ani też żaden inny domowy milusiński nie nadje się na prezent świąteczny. Zwierząt się nie kupuje ponieważ nie są rzeczami. Zwierzęta się adoptuje. I tak, jak nie adoptuje się ludzkich dzieci, po to aby je komuś potem podarować tak samo nie adoptuje się w czyimś imieniu zwierząt.
https://kici-kici.pl/zwyczaje/kot-nie-prezent/.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

PS
Ponieważ dla kota najlepszym prezentem są pudła uprzejmie donosimy, że w sklepach można zdobyć pudła w świątecznym klimacie. Nasze pochodzą z „Biedronki”.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.