kot, kocie zwyczaje

rude koty


start > rude koty > Drugie urodziny społeczności LOL KOTY

Drugie urodziny społeczności LOL KOTY

23 listopada 2016 roku założona przez nas na Google+ społeczność LOL KOTY obchodziła 2 urodziny. Celem społeczności jest promowanie kota, jako przyjaciela człowiek i humanitarnego traktowania kotów. Społeczność jest międzynarodowa. Moderatorzy pochodzą z różnych kontynentów. W dniu urodzin społeczność liczyła 3438 członków.

Społeczności skupionych wokół kotów jest wiele. LOL KOTY odróżnia od nich to, że nie można na niej publikować demotywatorów (często są obraźliwe dla kociej godności) oraz zdjęć podczas robienia których mogły ucierpieć koty lub ich zdrowie i życie było zagrożone. Bardzo entuzjastycznie przyjmowane są zdjęcia kotów członków społeczności. Członkowie pamiętają ich imiona.

Międzynarodowa społeczność umożliwia członkom społeczności zapoznanie się z przepisami prawnymi obowiązującymi w innych krajach (np. dowiedzieliśmy się o przepisach dotyczących przewożenia kotów środkami transportu w różnych krajach, co w Polsce jest nieuregulowane), opiece weterynaryjnej (np. w wielu krajach są recepty i apteki dla zwierząt) czy ciekawych zwyczajach - na przykład w Japonii koty (kotów zazwyczaj jest kilka), jak domownicy wychodzą z domu zamykane są w dużych klatkach, w których mają wszystko, to co potrzebuje kot do egzystencji (w sklepach jest ogromy wybór takich klatek), zamknięcie kotów jest konieczne ponieważ ściany działowe są z papieru ryżowego lub lekkiego tworzywa (to ze względu na trzęsienia ziemi) i wracając do domu można nie zastać kota, który przebił ścianę do sąsiada i u niego spokojnie sobie śpi.

Niedawno temu ze stroną społeczności były problemy techniczne. Większość członków nie mogła nic publikować ani komentować. Pisaliśmy wielokrotnie w tej sprawie do Google+ ale bez skutku. Członkowie prosili o założenie nowego profilu społeczności, co zrobiliśmy nie rezygnując z pisania do Google+. Do akcji dołączyli się także inni członkowie, którzy starali się skontaktować z Google+ w swoich krajach oraz szukali pomocy na forach pomocowych. Po 2 tygodniach macierzysta strona społeczności zaczęła funkcjonować normalnie. Sytuacja ta nas zirytowała ale dzięki niej uświadomiliśmy sobie, że członkowie społeczności lubią LOL KOTY i zależy im na tej społeczności - za co bardzo wszystkim członkom i moderatorom dziękujemy.

Jeśli jesteś użytkownikiem Google+ serdecznie zapraszamy do społeczności LOL KOTY.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot