kot, kocie zwyczaje

zdrowie


start > zdrowie > Pierwsza wizyta kota u weterynarza

Pierwsza wizyta kota u weterynarza

Dzisiaj po śniadaniu pojechaliśmy do kociego lekarza. Nasz człowiek wsadził nas do transportera – nie za bardzo nam się to podobało i jadąc na zmianę popłakiwaliśmy. Nasza pani doktor tak słodko do na mówiła, więc się uspokoiliśmy, bo nie wypadło płakać. Założono nam książeczki zdrowia. Zważono nas. Ja wrażę 86 dag a Thot 1 kg – nie wygląda na takiego ciężkiego. Osłuchano nam serduszka, zajrzano do uszek, sprawdzono brzuszki. Thot miał pchły, więc zostaliśmy oboje odpchleni. Ponieważ ja trochę kicham i mam powiększone węzły chłonne dostałem lekarstwa na wzmocnienie, które będę przez tydzień brał.

Koci transporter

W drodze powrotnej już nie płakaliśmy, ale staraliśmy się wyjść z transportera, co niestety nam się nie udało, ale dobrze pooglądaliśmy nasz transporter. Jest solidny, duży i ma demontowaną górę, co ułatwia wkładanie nas do transportera i wyjmowanie z niego. Nie trzeba na siłę wyciągać nas przez przedni otwór, co bywa stresujące i dla nas i dla człowieka.

Odrobaczanie

U weterynarza także odrobaczono nas. Małe koty powinno być odrobaczone w 4 tygodniu życia – nie pomyślano o tym, by nas w tym wieku odrobaczyć no ale mamy już to za sobą. Ludzie często w ogóle zapominają o odrobaczaniu a to bardzo ważne dla naszego zdrowia. Po powrocie do domu spałaszowaliśmy obiad i zasnęliśmy przytuleni do siebie. Nasz człowiek biega teraz za każdym razem, gdy któryś z nas korzysta z kuwety – sprawdza czy w naszym kale nie ma robaków. Będzie tak biegał przez dziesięć dni. Gdyby się okazało, że któryś z nasz ma robaki po 10 dniach zostaniemy ponownie odrobaczeni. Jeśli wszystko będzie w porządku za niedługo pojedziemy na pierwsze szczepienie. Koty należy szczepić w ósmym tygodniu życia.

Tak się zmęczyliśmy wizytą u kociego lekarza, że przespaliśmy na łóżku całe popołudnie.

Set & Thot