g_plus.jpg   youtube.jpg   fb.jpg

INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"ZDROWIE":

Dlaczego kot niekiedy przechyla głowę na boki?

Na pewno każdy, kto ma możliwość obserwacji kotów zauważył, że niekiedy kot przechyla głowę raz na jeden bok raz na drugi. Dlaczego kot tak robi?

Kot, tak jak inne drapieżniki mające zdolność widzenia obuocznego w ten sposób ocenia odległość. Szykując się do skoku kot musi skorygować swoją ocenę odległości przed wykonaniem skok oku, jeśli ma on być skuteczny musi być dokładny co do centymetra.

Niekiedy w ten sam sposób kot porusza głową zmieniając kąt widzenie, kiedy przygląda się jakiemuś przedmiotowi, który pierwszy raz widzi lub, który bardzo go zainteresował.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:


Cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów, promowanie ich humanitarnego traktowania, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Opisujemy kocie zwyczaje, testujemyzabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i o tym, jakie masz zwyczaje. Wyślij list na adres poczty elektronicznej kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.