kot, kocie zwyczaje

koci świat


start > koci świat > Wino dla kotów... to nie żart...

Wino dla kotów... to nie żart...

Koty tak zawładnęły ludzkimi sercami, że ludzi sami nie wiedzą, jak dogodzić swoim milusińskim i wymyślili wino dla kotów. Jako przedstawiciele kotów zapewniamy, że koty oprócz wody i ewentualnie kociego mleka nie mają ochoty na inne napoje. Na szczęście kocie wino nie zawiera alkoholu.

Wino dla kotów robi dwóch producentów: jeden z Japonii i jeden z Kolorado w USA.

Pierwsze wino dla kotów o nazwie „Nyan Nyan Nouveau" pojawiło się 3 lata temu na rynku japońskim. Słowo „Nyan” jest odpowiednikiem polskiego „miau” a słowo „Nouveau” nawiązuje do popularnego w Japonii młodego francuskiego wina „Beaujolais Nouveau” i sugeruje, że tak jak ono nie nabiera smaku wraz z wiekiem i nie nadaje się do długiego przechowywania. Oferta jest skierowana do tych osób, które chcą świętować urodziny oraz inne ważne wydarzenia ze swoimi pupilami. Wino zawiera sok z winogron, cukier, karmel, witaminę C, wyciąg z liści kocimiętki i barwniki. Już sam cukier powinien odstraszyć miłośników kotów od podawania tego napoju swoim podopiecznym. Na szczęście koty nie podzieliły entuzjazmu ludzi i pomimo tego, że w winie jest ulubiona przez spory odsetek kotów kocimiętka, nie polubiły tego napoju, co stwierdził sam producent po pierwszych testach. Butelek wina o pojemności 180 mililitrów kosztuje 410 jenów (około 4 $). Firma B & H Lifes, która wyprodukowała wino dla kotów od dawna produkuje wino i sake dla psów. Produkty sprzedaje także on line
http://www.pet-bitokenko.com/fs/bitokenko/c/neko

Niedawno na rynek wino dla kotów wypuściła amerykańska firma Apollo Peak Ltd. produkująca już wino dla psów. Wino dla kotów sprzedawane jest w dwóch gatunkach:  „Pinot Meow”, „The Moscato”. Amerykańskie wino dla kotów zawiera sok z buraków, wyciąg z kocimiętki, mięty pieprzowej i rumianku oraz sól morską. I sytuacja się powtarza, jak przy winie japońskim - w nim, był cukier a w amerykańskim jest sól, co dyskwalifikuje ten napój, jako bezpieczny dla kotów.

Producent wprawdzie reklamuje wino, jako prozdrowotne na wiele kocich przypadłości ale każdy miłośników kotów dobrze wie, że sól dla kotów jest niewskazana. Amerykańskie wino dla kotów można kupić w butelkach o różnej pojemności on line, ale nie jest ono wysyłane poza granice USA

http://www.apollopeak.com.

Producenci wina dla kotów w różnych sposób uzasadniają walory wina: a to tym, że milo się jest napić ze swoim podopiecznym, albo tym, że kocie wino ma właściwości prozdrowotne albo tym, że kot ma też prawo do odlotu, co ma zapewnić mu zwarta w winie kocimiętka. Nas przeraża myśl, że koty mają zachowywać się tak, jak ludzie i mają uczestniczyć w świętowaniu uroczystości przy lampce wina oraz to, że podaje się im do picia wino z cukrem albo z solą (pomijamy fakt, że koty nie wyrażają same ochoty do picia soku z buraków czy z winogron).

Człowieku, pamiętaj, że Twój przyjaciel ma jedno życie a nie siedem. Sól i cukier bardzo mu szkodzą. Jeśli bardzo chcesz coś świętować z swoim kotem nalej mu do kieliszka na wino wodę – ucieszy go zmiana naczynia (ale wypije wodę nie wtedy kiedy Ty chcesz ale wtedy, gdy sam będzie miał na to ochotę) a jeśli chcesz żeby się rozprężył daj mu trochę kocimiętki. Od Ciebie nikt nie wymaga żebyś był kotem więc i Ty nie chciej aby Twój kot zachowywał się jak człowiek – pozwól mu być sobą i dbaj o jego zdrowie.

Set & Thot