kot, kocie zwyczaje

koci świat


start > koci świat > Kto rządzi w domu kot (koty) czy Ty? – test behawioralny

Kto rządzi w domu kot (koty) czy Ty? – test behawioralny

Człowiek oczywiście uważa, że w domu rządzi on a prawda często bywa inna. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to jest w Twoim przypadku weź udział w teście.

Test behawioralny kto rządzi w domu ja czy kot (koty)? /S&T_tc1/
© 12.04.2016 by Set & Thot
All Rights Reserved

Zaznacz zadania, które uważasz za prawdziwe. Jeśli jakieś sytuacje nie zdarzyły Ci się zastanów się, co byś zrobił gdyby miały one miejsce.

1. Jeśli kot zajmie Twój ulubiony fotel, krzesło czy miejsce na kanapie Ty siadasz w innym miejscu.

2. Kot zajął Twój fotel biurowy a Ty właśnie masz zamiar pracować. Przynosisz sobie inny fotel lub krzesło.

3. Kot lubi leżeć na Twoich ubraniach.

4. Kot towarzyszyć Ci w kuchni.

5. Pozwalasz kotu brać udział w przygotowywaniu posiłków.

6. Kot towarzyszy Ci w łazience.

7. Kot leży na Twoim łóżku.

8. Leżysz całą noc w tej samej pozycji, bo obok śpi kot.

9. Jeśli w nocy obudzi Cię kot, bo uznał, że jest głodny wstajesz i dajesz mu jeść.

10. Odkładasz swoje zajęcia, jeśli właśnie kot da Ci do zrozumienia, że ma ochotę na pieszczoty lub na zabawę.

11. Jeśli kot nagle zaczyna żałośnie miauczeć, choć nic mu nie dolega, odrywasz się od swoich zajęć, sprawdzasz o co mu chodzi i natychmiast spełniasz jego zachciankę (na przykład bawisz się z nim, szukasz piłki, która utknęła pod meblami, otwierasz drzwi lub szufladę, dajesz smakołyk lub dodatkową porcję jedzenia).

12. Kot od dłuższego czasu śpi na Twoich kolanach. Niewygodnie już Ci w tej jednakowej pozycji ale postanawiasz jeszcze wytrzymać, żeby go nie zbudzić.

13. Pozwalasz kotu sprawdzać swoje jedzenie a jeśli tego bardzo chce dajesz mu trochę żeby spróbował.

14. Jeśli kotu nie smakuje jego jedzenie dajesz mu coś innego, żeby nie był głodny.

15. Kot lubi pić Twoją wodę z kubka.

16. Uprawiasz w doniczce trawę dla kota.

17. Próbujesz albo zdarzyło Ci się spróbować karmę dla kota żeby wiedzieć, jak smakuje to, co je Twój kot.

18. W domu w różnych zakamarkach ukryły się pluszowe myszy, zdarza się, że potykasz się o piłki i inne kocie zabawki.

19. Cześć przestrzeni mieszkalnej zajmują drapaki, legowiska, domki, półki, kartonowe pudła i inne kocie akcesoria.

20. Kot bawi się Twoimi rzeczami osobistymi (na przykład długopisem, pendrive, zapalniczką, szminką, tuszem do rzęs, biżuterią, kluczami, okularami).

21. Masz właśnie ochotę oglądnąć program w telewizji a na pilocie śpi smacznie kot. Rezygnujesz z oglądania żeby go nie budzić.

22. Kot udaje, że zasypuje swoje odchody ale stolec zostaje widoczny.

Za każde zdanie, które uznałeś za prawdziwe policz 1 punkt. Zsumuj punkty, które zdobyłeś. Dla interpretacji wyniku nie ma znaczenie to z iloma kotami mieszkasz.

Wynik i wnioski z testu

14– 22 punkty

Zapomnij o tym, że dom był kiedyś Twój. To dom Twojego kota a Tobie wolno w nim jedynie mieszkać, ponosić opłaty, troszczyć się o kota, dostarczać mu jedzenie i to wyłącznie takie, które lubi oraz być dyspozycyjnym na każde jego miauczenie. Ciesz się, że kot pozwala mieszkać Ci w swoim domu i nie wystawił Ci za próg walizek.

5- 13 punktów

Możesz uważać się za współwłaściciela domu, ale nie zapominaj o tym, że Twój udział jest mniejszy i jako mniej uprzywilejowany masz obowiązki wobec drugiego współwłaściciela - na Tobie spoczywa ponoszenie opłat, dostarczanie jedzenia i smakołyków oraz spełnianie jego zachcianek.

0-4 punkty

To Ty rządzisz w domu. Ale czy Ty na pewno mieszkasz z kotem? Przyjrzyj się mu uważnie, to chyba pies. A może królik lub fretka? Powinieneś udać się z swoim czworonożnym przyjacielem do lekarza weterynarii aby pomógł Ci ustalić jego gatunek.

To jeszcze nie koniec wniosków z testu – czytaj dalej.

Jeśli za prawdziwe zdanie uznałeś zdanie numer 22 kot nie tylko rządzi w domu a doskonale sam o tym wie i o tym Cię informuje. Koty żyjące poza domem człowieka zakopują odchody aby nie było czuć ich zapachu ale robią to tylko koty o niskim statusie społecznym, podporządkowane. Koty dominujące załatwiają się na eksponowanych miejscach i nie zakopują odchodów, wręcz przeciwnie zależy im na tym aby były wyczuwane z daleka. Kot domowy czuje się zdominowany przez człowieka a na dodatek uzależniony ponieważ człowiek dysponuje tak ważnym dla jego egzystencji jedzeniem i dlatego, jako podporządkowany zakopuje swoje odchody. Jeśli tego nie robi lub tylko udaje, że zakopuje to uważa się za jednostkę dominującą w domowej społeczności. Jeśli kiedyś znajdziesz w domu kocią kupę poza kuwetą w jakimś eksponowanym miejscu, to nie oznacza to tego, że kot nie zdarzył do kuwet a oznacza to to, że czymś mu się naraziłeś i przywołuje Cię do porządku (jeśli zdarza się często, że kot załatwia się poza kuwetą musisz się udać z kotem do weterynarza, ponieważ wiązać się to może z poważną chorobą). Jeśli z testu wynika, że to Ty rządzisz w domu lub współrządzisz a zdanie numer 22 uznałeś za prawdziwe pogódź się z tym, że kot uważa inaczej. I nie martw się, bo i tak jesteś szczęściarzem ponieważ „dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego – nie zasługuje w ogóle na miano domu" /Mark Twain/.

Jeśli po wynikach testu zastanawiasz się, jak doszło do tego, że kot Cię zdominował, nie przejmuj się ponieważ nikt kto obcuje z kotem nie potrafi się oprzeć jego urokowi i ludzi takich, jak Ty są miliony. Wśród nich był Mahomet: Kiedyś, gdy zbliżała się pora modłów Mahomet, chciał się ubrać ale zobaczył, że na rękawie jego szaty śpi słodko kotka Muezza. Prorok aby nie budzić kotki odciął rękaw i oddał się modlitwie w niekompletnej szacie. Ciesz się, że masz tak wspaniałego przyjaciela i pamiętaj, że "ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." /Oscar Wilde/.

Niech Kot będzie z Tobą

Set & Thot