kot, kocie zwyczaje

koci świat


start > koci świat > Kocia moda: co założyć w Walentynki?

Kocia moda: co założyć w Walentynki?

Niedługo będą Walentynki. Niektórzy opiekunowie kotów już zastanawiają się jak przygotować swojego pupila do walentynkowej sesji fotograficznej, bo przecież trzeba będzie wrzucić fotki na media społecznościowe.

W sprzedaży najwięcej jest walentynkowych obroży. Obroże dzielą się na trzy rodzaje: obroże wykonane z taśmy pasmanteryjnej. Obroże wykonane ze skóry (ekologicznej lub naturalnej) i obroże ekskluzywne.

Walentynkowe obroże wykonane z taśmy pasmanteryjnej można kupić w różnej kolorystyce, choć naszym zdaniem jeśli ma to być obroża walentynkowa powinna być ona czerwona.

Walentynkowe obroże ze skóry ozdobione są sercami wykonanymi z metalu lub drobnych kamyczków. Niestety większość z tego typu obroży nie posiada bezpiecznego zapięcia. Obroża dla kota powinna posiadać automat (tak zwany klips bezpieczeństwa) umożliwiający w razie koniczności uwolnienie się kota z obroży.

Dla kocich dam w ofercie walentynkowej znalazły się obroże ze sztucznych kamieni imitujących kamienie szlachetne. Oczywiście posiadacze zasobnego portfela mogą kupić dla swojego pupila prawdziwą diamentową obrożę. Tak jak w przypadku obroży ze skóry producenci nie zadbali o klipsy bezpieczeństwa.

Oprócz obroży dostępna jest szeroka oferta zawieszek do obroży w kształcie serc oraz zawieszek adresowników w kształcie serc.

Koci Panowie mogą wystąpić w walentynkowych muszkach. Producenci większości z tych muszek, które przejrzeliśmy pomyśleli o bezpiecznym zapięciu. W ofercie znaleźliśmy dwie muszki dedykowane dla kocich dam.

Koty w Walentynki mogą wystąpić także w bandanach. Oferowane przez producentów bandany można podzielić na dwa rodzaje: wymagające wiązania oraz scalone z obrożą. Wszystkie bandany scalone z obrożą, jakie znaleźliśmy, mają bezpieczne zapięcia.

Niektórzy producenci chętnie widzieliby kota w walentynkowej opasce na głowie. Zdecydowanie odradzamy zakup tego typu gadżetu. Kot pogodzi się z obrożą (nawet ten, który jej nie nosi na co dzień) ale żaden kot nie pogodzi się z opaską na głowie. Jeśli kot jest potulny i dla świętego spokoju da sobie ją włożyć będzie nieszczęśliwcy. Nigdy nie unieszczęśliwiaj kota. Pamiętaj, że uszy kota to nie tylko aparat słuchowy ale także ważny element komunikacji niewerbalnej – kot uszami uzewnętrznia emocje.

Zanim ubierzesz kota do walentynkowej sesji zastanów się czy kot potraktuje to jako zabawę czy też będzie czuł się dyskomfortowo. Jeśli kot buntuje się podczas ubierania zrezygnuj – nic na siłę. Aby zrobić dobrą walentynkową fotkę pupila nie trzeba w ogóle kota ubierać ponieważ wystarczy zaaranżować odpowiedni przestrzeń do zrobienia fotek.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot