kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Nasz przyjaciel Oliwier Teodor zwany Oliwierkiem

Nasz przyjaciel Oliwier Teodor zwany Oliwierkiem

Oliwier Teodor, zwany przez swojego człowieka (panią Basię) pieszczotliwie Oliwierkiem to tak, jak my kot rasy europejskiej. Oliwierek jest typowym mieszczuchem, choć urodził się we wsi Strzebiń, gdzie do dwóch miesięcy życia dorastał pod okiem mamy w towarzystwie dwójki rodzeństwa. Jak miał dwa miesiące jego człowiek przywiózł go do miasta. Oliwierek szybko zadomowił się w mieszkaniu na trzecim piętrze. Niechętnie wychodzi z mieszkania, ponieważ w nim czuje się najbezpieczniej. Najbardziej lubi zakopywać się w pościeli swojego człowieka i jak jego człowiek nie widzi leżeć na stole. Podczas snu przybiera różne śmieszne pozycje, co znaczy, że jest szczęśliwy ze swoim człowiekiem. Codziennym porannym rytuałem Oliwierka jest mizianie się ze swoim człowiekiem, gdy ten się obudzi.

Oliwierek gustuje w mokrej i suchej karmie z wołowiny i kurczaka. Uwielbia, tak jak my, kocie kiełbaski. Podjada też chipsy i herbatniki. Nie lubi i nie je ryb a wodę pije tylko bezpośrednio z kranu. Wodę wlaną do miseczki omija z oburzeniem. Oliwierek wita i żegna każdego gościa. Latem wyleguje się na balkonie a zimą przesiaduje na parapecie podziwiając widoki z okna. Nie lubi być sam w mieszkaniu. Gdy Oliwierek miał dwa latka, przydarzył mu się wypadek  - zeskakując z okna, potrącił butelkę, która rozbiła się. Odłamek szkła zranił Oliwierka w końcówkę ogonka. Oliwierek został zawieziony do weterynarza. Na szczęście rdzeń ogonka był nienaruszony i skończyło się na zszyciu skóry ogonka. Oliwierek dzielnie zniósł narkozę, gojenie się rany i wyciągnięcie szwów. Ogonek Oliwierka jest całkiem sprawny i cały porośnięty futerkiem, tak, że nie ma śladu po wypadku. Jego człowiek od czasu wypadku przezornie chowa do szafek wszystkie szklane naczynia. Oliwierek ma w tej chwili 11 lat - jego wiek odpowiada wiekowi 60 lat człowieka. Człowiek Oliwierka śmieje, się, że Oliwierek jest starszy od niego.

Dziękujemy Oliwierkowi za dołączenie do grona naszych przyjaciół. Pisząc o niebezpieczeństwach czyhających w domu na kota nie napisaliśmy o szklanych przedmiotach. Niech, na szczęście z dobrym finałem, wypadek Oliwierka uczuli ludzi mieszkających z kotami na to niebezpieczeństwo.

Set & Thot