kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Nasi przyjaciele: Inka

Nasi przyjaciele: Inka

Nasza śnieżnobiała przyjaciółka Majka ma czarną przyrodnią siostrę. 22 października, jak co rano człowiek Majki wybrał się na zakupy i zaważył maszerującego po ulicy wśród samochodów małego czarnego kotka. Zabrał go do domu i szukał właściciela ale nikt się nie zgłosił. Człowiek Majki, ponieważ Majka jest już 8 letnią poważną damą, postanowił znaleźć dom czarnemu maluchowi zakładając, że Majka nie zaakceptuje nowego domownika.

Uroczy mały kociak jednak nie doprowadził Majki do stresu (to może się zdarzyć jeśli w domu dorosłego kota rezydenta pojawi się nowy kot). Majka w pierwszym dniu, w którym maluszek zawitał w domu, prychała i okazywała swojemu człowiekowi i pozostałym członkom rodziny niezadowolenie. Wieczorem była już spokojna i z dystansu obserwowała malucha. Widząc taką reakcję Majki, jej człowiek sam postanowił zaadoptować malucha i dać mi dom. Maluch, który okazał się dziewczynką, otrzymał na imię Inka. Inka jest już po pierwszej wizycie u lekarza weterynarii i odrobaczaniu.

Inka jest radosnym kotem, uwielbia się bawić, bez problemu korzysta z kuwety. Jej przyrodnia siostra traktuje ją jeszcze z dystansem a Inka szanuje jej niezależność i sama się bawi szalejąc po mieszkaniu.

Człowiek Inki i Majki mówi, że marzy o tym, żeby zobaczyć, jak Majka i Inka obejmując się razem śpią. Na to, żeby koty zaprzyjaźniły się potrzeba trochę czasu i wierzymy w to, że nieraz człowiek tych uroczych kotek będzie widział jak razem się bawią a potem razem odpoczywają.

PS
Człowiekowi Majki i Inki, Lucy, mrucząco dziękujemy za zdjęcia. Pozostałym członkom rodziny Inki dziękujemy w jej imieniu za to, że zaakceptowali poszerzenie rodziny o nowego członka. Zachęcamy wszystkich, którzy nie mają kota do adopcji. Tych, którzy już zdecydowani są na adopcję kociego przyjaciela zachęcamy do adopcji pary kotów. O tym dlaczego warto (w niektórych krajach jest to wymagane) zaadoptować dwa koty można przeczytać – w artykule „Adopcja kota – dwa koty czy jeden”:

https://kici-kici.pl/zwyczaje/dwa-koty-czy-jeden/

Jeśli masz kota a nie jest on jeszcze naszym przyjacielem napisz nam parę słów o nim i załącz zdjęcia. Serdecznie zapraszamy. Jeśli jesteś naszym kocim przyjacielem i zdarzyło się w Twoim życiu coś ciekawego lub chcesz pokazać nowe zdjęcia czekamy na newsy.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot