kot, kocie zwyczaje

przyjaciele


start > przyjaciele > Nasi przyjaciele: Gwiazdeczka

Nasi przyjaciele: Gwiazdeczka

Gwiazdeczka, tak jak Luna, Rudi i Thot urodziła się 23 marca 2013 roku – to ich siostra. Rodzeństwo urodziło się w piwnicy. Ich matka jest kotem wolno żyjącym.

Miesięczni Gwiazdeczka i Rudi przed piwnicą, w której się urodzili i dorastali.

Lunie, Rudiemu i Thotowi pani Grażyna, zwana przez nas Kocim Aniołem za serce, jakie ma do kotów (ciekawi jesteśmy czy sama wie ilu kotom znalazła już dom; w jej domu mieszkają 3 koty i pies) a Gwiazdeczką postanowił zaopiekować się właściciel piwnicy, w której przyszła na świat.

Gwiazdeczka podobnie jak całe rodzeństwo jest pręgowana a umieszczenie sierści ma bardzo podobne do umieszczenia sierści swojej siostry Luny. Swoje imię Gwiazdeczka zawdzięcza rudej gwiazdce, którą ma na głowie. Tak jak pozostałe rodzeństwo Gwiazdeczka ma miodowe oczy.

Jak widać na zdjęciu Gwiazdeczka ma cały ogon czarny, co przy pręgowanym umaszczeniu jest rzadkością. Oryginalne są też przebłyski rudego koloru w jej umaszczeniu. Tak jak całe rodzeństwo ma na głowie znak skarabeusza oraz tak jak Luna i Thot na szyi ma „naszyjnik”. Gwiazdeczka, choć jest dziewczyną rządzi na swoim terenie i inne koty odnoszą się do niej z respektem. Pan Jan wchodząc z domu mówi do Gwiazdeczki „Pilnuj!” a ona z zaangażowaniem wykonuje to polecenie - pilnuje domu i obejścia lepiej niż niejeden pies.

Dziękujemy Gwiazdeczce za dołączenie do grona naszych przyjaciół. Thot się bardzo cieszy, że w gronie przyjaciół ma w tej chwili całe rodzeństwo. Mama rodzeństwa po odchowaniu potomstwa opuściła gościnną piwnicę pana Jana i jej dalsze losy nie są nam znane. Pozdrawiamy człowieka Gwiazdeczki – pana Jana - mrucząco.

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot