Pierwsze urodziny Thota

W niedzielę 23 marca Thot obchodził swoje pierwsze urodziny. Wiemy, że nasz człowiek jest zakręcony, ale nie przypuszczaliśmy, że aż tak bardzo – pomylił nas z yorkami – zaraz jak tylko wstał założył nam muszki. Na szczęście udało się nam szybko ich pozbyć a człowiekowi na pocieszenie pozwoliliśmy najpierw zrobić nam kilka pamiątkowych zdjęć – dlaczego robiliśmy do aparatu głupie miny lepiej nie pytajcie 🙂


Na śniadanie Thot dostał koci tort (podglądałem, jak człowiek go robił i na końcu wpisu podałem przepis na koci tort). Choć tort Thota wyglądał apetycznie zrozumiałem, że jest on dla Thota i tylko grzecznie się przyglądałem jak Thot go jadł. Wyjątkowo Thot dostał jedzenie na szklanym talerzyku – koty nie powinny jeść ze szklanych naczyń. Jedzenie tortu zaczął od zjedzenia dekoracji.

Ponieważ Thot uwielbia niszczyć foliowe reklamówki, a na co dzień nie wolno mu tego robić (kot bawiąc się reklamówką może połknąć folię lub zaplątać się w reklamówce i udusić) dostał prezent urodzinowy zapakowany w foliową reklamówkę i pod czujnym okiem człowieka mógł sobie sam odpakować prezent.

W prezencie Thot dostał Catessy i kocie centrum masażu. Catessy jak zwykle odpakował człowiek i wydzielił nam po kilka – ja jako gość urodzinowy też zostałem poczęstowany. Oczywiście jak zwykle resztę Catessów człowiek schował, co jak już pisaliśmy obu nam się nie podoba, bo nie daje się prezentów, które się potem wydziela. Co do centrum masażu to Thot go jedynie oglądnął ale jeszcze z niego nie skorzystał. Ja też go pooglądałem i może jak dojedziemy do tego jak się korzysta z tego masażera Thot pozwoli mi z niego korzystać. Ja będę miał za 6 tygodni urodziny i chyba też coś dostanę i też pozwolę Thotowi się bawić tym. Odnośnie bawienia się – człowiek miał dla nas w urodziny Thota więcej czasu niż zwykle i wymyślał dla nas różne zabawy, co obaj bardzo lubimy. Poniżej parę zdjęć z pierwszego roku życia Thota.


Thot w wieku 3 – 4 miesięcy
Thot w wieku 6 – 9 miesięcy
Thot w dniu pierwszych urodzin

O tym, czy obchodzi się w rodzinie urodziny kota decydują ludzie, którzy z kotem mieszkają. Nam podoba się celebrowanie kocich urodzin, ponieważ kot jest członkiem rodziny i tak jak każdy jej członek ma prawo do świętowania urodzin. Warto praktykować taki zwyczaj, zwłaszcza w rodzinne, w której są małe dzieci – uczy je to humanitarnego traktowania zwierząt oraz tego, że kot (pies, czy inny domowy milusiński) jest przyjacielem człowieka. W tym samym dniu, co Thot obchodziło urodziny rodzeństwo Thota: Luna, Gwiazdeczka i Rudi. Lunie i Rudiemu wysłaliśmy maila z życzeniami. Gwiazdeczka nie ma poczty elektronicznej, więc składamy jej tutaj życzenia.

Niech kot będzie z Wami

Set

Przepis na tort dla kota:

Produkty: puszka lub tacka ulubionego mokrego kociego jedzenia o zwartej konsystencji, kocia kiełbaska, kremowy serek topiony, jakiś suchy drobny przysmak koci.
Wykonanie: wyjąć na talerzyk mokra karmę tak, aby się nie rozpadła, udekorować serkiem topionym (serek wsadzić do foliowego woreczka z małą dziurką i wycisnąć esyfloresy na torcik) i suchymi przysmakami (albo suchą karmą), wbić kiełbaskę „świeczkę”.