Kredyt hipoteczny z wizytą kota

Kredyt hipoteczny z wizytą kota

W Rosji panuje przekonanie, że domownikom, będzie sprzyjało szczęście a dom będzie bezpieczny, jeśli przy jego zasiedlaniu próg pierwszy przekroczy kot. Wprowadzając się do nowego domu czekano, więc aby kot (własny lub pożyczony) przekroczył pierwszy próg domostwa. Ponieważ tradycja ta mocno wpisana była w dawną kulturę rosyjską Sberbank, uznawany za największy bank rosyjski, postanowił ją kultywować i proponuje swoim klientom zaciągającym kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie zaproszenie na parapetówkę kota, który wchodząc pierwszy do mieszkania czy domu zapewni jego domownikom szczęście.


Kota do „otwarcia” domu można wybrać na stronie internetowej kotoservice.ru. Obecnie z bankiem współpracuje 10 kotów. Obliczyliśmy, że do tej pory koty te uczestniczyły w 726 otwarciach domów/mieszkań. Z bankiem współpracują zarówno koty unikalnych ras (sfinks) jak i koty rasy europejskiej, które potocznie nazywane są dachowcami. Najczęściej zapraszane na otwarcia są dachowce. Rekordzista uczestniczył w 92 otwarciach a podobny do nas rudzielec w 90.

Kredyt hipoteczny z wizytą kota

Klienci Sberbanku, którzy zapraszają kota na imprezę otwarcia podpisują z bankiem umowę, w której zobowiązują się dobrze traktować kociego gościa, który może brać maksymalnie 2 godziny udział w parapetówce oraz zapewnić mu bezpieczeństwo a także zrzekają się prawa do jakichkolwiek roszczeń wobec Sberbanku, w przypadku gdyby koci gość spowodował jakieś szkody (np. podrapał nową kanapę).

Kredyt hipoteczny z wizytą kota

Nam pomysł Sberbanku bardzo się podoba. Koty biorące udział w imprezach, co zauważyliśmy na filmie, są zadowolone (większość kotów bardzo lubi poznawać nowe miejsca). Bank zadbał o to, żeby koty nie zmęczyły się ograniczając czas ich wizyty do dwóch godzin i zadbał w umowie o ich bezpieczeństwo. Koty poza pracą także z pewnością są bardzo dobrze traktowane, ponieważ gdyby było inaczej nie ufałby ludziom i nie mogłoby brać udziału w parapetówkach. Akcja Sberbanku promuje nie tylko produkt bankowy, ale także koty. Rośnie też ranga kotów, ponieważ z marketingowego punktu widzenia kocia wizyta jest wartością dodaną do produkt (kredytu hipotecznego) Szkoda tylko, że w tej rosyjskiej tradycji jest mowa o przekraczaniu przez kota progu domostwa a nie o tym, że szczęśliwy jest ten dom, w którym mieszka kot. Jest nadzieja jednak na to, że cześć z ludzi, którzy zaprosili kota na parapetówkę da w przyszłości dom kotu. Jedna rzecz nam się nie spodobała – na filmie jest takie ujęcie, jak dziecko nieporadnie niesie kota naciągając mu łapy a następnie rzuca go na podłogę. A gdzie zapis o dobrym traktowaniu kota? Dziwimy się, że to ujęcie zostało zamieszczone w materiale reklamowym. W tym domu, lepiej żeby kot nie mieszkał.
Zdjęcia pochodzą ze strony http://kotoservice.ru

Niech kot będzie z Wami

Set & Thot