Kocia moda na Halloween

Clipboard118

Halloween staje się coraz bardziej popularny i obchodzony jest w wielu krajach świata. Nieodzownym atrybutem tego święta jest czarny kot. Koty innej maści się na to nie godzą i także biorą ze swoimi opiekunami udział w tym święcie. Ponieważ Halloween wymaga przebrania się zrobiliśmy przegląd kocich kreacji na Halloween, w których wstąpiły koty w ubiegłych latach.


Jak wynika z naszych obserwacji lansowana przez kocich opiekunów moda nie jest optymalna dla kotów i dlatego zaprojektowaliśmy własną kolekcję S&T Cats Fashion Halloween. Nie jesteśmy zwolennikami ubierania kotów. Ale mamy świadomość, że w dobie traktowania kotów, jak członków rodziny i dobie mediów społecznościowych wiele opiekunów kotów ubiera je z różnych okazji by zamieścić w rodzinnym albumie fotki lub wrzucić je na profil w mediach społecznościowych. Są koty, które przebieranki traktują jako zabawę z człowiekiem ale są też koty (w większości), które zdecydowanie się na to nie zgadzają. Zanim ubierzesz swojego kota na Halloween przeczytaj nasz artykuł o kontrowersjach związanych z ubieraniem kotów.

Jeśli kot nie zgadza się na przebieranie uszanuj to – na zdjęciach i tak będzie widać, że kot jest nieszczęśliwy i żaden miłośnik kotów nie zachwyci się tymi zdjęciami (zachęcamy do wyrażania protestu pod tego typu zdjęciami). Halloween jest dniem zabawy a nie dniem dręczenia kotów. Jeśli Twój kot nie protestuje to od razu po zrobieniu zdjęć uwolnij go z ubrania. Polecamy modele z naszej kolekcji – tego typu przebranie zaakceptują nawet koty, które nie lubi być ubierane.

Kocia moda na Halloween utrzymana jest w charakterystycznej dla tego święta czarnej i pomarańczowej kolorystce. Z naszej analizy wynika, że koty na Halloween najczęściej występują w czapkach (przeważnie robionych na drutach lub szydełku) nawiązujących wyglądem do dyni. Kot nie powinien być długo w tego typu czapce (żadnej czapce), po zrobieniu zdjęć należy od razu zdjąć kotu czapkę.

Niektóre koty wybierają czapki czarnoksiężnika. Tego typu czapki nadają się do zrobienia błyskawicznego zdjęcia ponieważ kot szybko takiej czapki się pozbędzie lub będzie z nią wałczył żeby się jej pozbyć.

Mały odsetek kotów wybiera strój pająka, nietoperza lub ducha. W takim stroju kot nie powinien być długo uwięziony – zdjęcia należy zrobić szybko i od razu po zrobieniu fotek uwolnić kot z przebrania. Jeśli kot protestuje i nie chce się ubrać należy to uszanować i nie walczyć kotem po to by go ubrać.

Niektóre kocie damy występują w kreacjach, które zrobiłby furorę na światowych modowych wybiegach. Stroje tego typu (o ile kot pozwolił się ubrać) nadają się jedynie do zrobienia szybkich zdjęć. Kot nie powinien po zrobieniu zdjęć zostawać w przebraniu.

Nam najbardziej spodobały się proste apaszki z halloweenowymi motywami i piękna pomarańczowa halloweenowa muszka. Takie przebranie jest najbardziej optymalne dla kota. Niestety, jak zauważyliśmy najrzadziej te kreacje są wybierane.

Autorzy zdjęć powyżej powinni być pozbawieni prawa opiekowania się zwierzętami. Koty w takim przebraniu są unieruchomione, boją się i co widać na zdjęciach są bardzo zestresowane (przypominamy, że stres, nawet krótkotrwały, jest przyczyną wielu kocich chorób). Niestety zdjęć z tak przebranymi kotami na Halloween znaleźliśmy w Internecie sporo. Jeśli jesteś miłośnikiem kotów i zobaczysz takie lub podobne zdjęcia, nie udawaj, że ich nie widzisz, wyraź swoją dezaprobatę.

Tak, jak już napisaliśmy po przeglądzie kociej mody halloweenowej postanowiliśmy stworzyć własną kolekcję S&T Cats Fashion Halloween. Zaproponowane przez nas przebrania z punktu wiedzenia kota są optymalne. Nasz propozycja oparta jest na wstążkach (czarnych i pomarańczowych), szalikach z włóczki oraz ozdobnych tasiemkach z motywami halloweenowymi. Wystarczy z wybranego elementu zrobić dla kota obrożę (zapięcie można zrobić na przykład na zatrzask, haftki, rzepy). Elementy można łączyć. Jeśli materiał jest giętki wstążki można zawiązać na kokardki (nie trzeba robić obroży). Szalik wystarczy przewiązać. Gwarantujemy, że każdy kot pozwoli na ubranie go w taką kreację a na zdjęciach będzie prezentowała się odświętnie i z uśmiechem na pyszczku. Kotom, które są bardziej cierpliwe można doczepić do obroży muszkę (kocim panom) lub kwiatek (kocim damom) albo jakiś inny nieduży element nawiązujący do Halloween. Obroża nie powinna opinać mocno kociej szyi (powinny wejść pomiędzy szyją kota a obrożą dwa palce) ani też zbyt luźną ponieważ kot może nią o coś zahaczyć i utknąć na obroży.

My w zeszłym roku braliśmy udział w Halloween ubrani w obróżki z kokardkami z miękkiego pomarańczowego filcu. W tym roku będziemy bawili się ubrani w halloweenowe obroże z kołnierzykami i krawatami, które zrobiła dla nas Lucy ludzka mam naszych kocich przyjaciółek Inki i Majki. Lucy zrobiła także szaliki z włóczki do naszej halloweenowej kolekcji. Mrucząco dziękujemy.

Niech kot będzie z Tobą

Set & Thot