Dziewiąte urodziny Seta

10 maja 2022 roku Set świętował 9 urodziny. Był pyszny tort, prezenty, kocie pląsy i zabawy.

Urodziny oczywiście nie mogły odbyć się bez pysznego kociego tortu. Thot też dostał mały torcik ponieważ był gościem urodzinowym.


Prezenty dla Seta zapakowane były w papierową torbę, które Set uwielbia szarpać. W prezencie urodzinowym Set dostał ulubione kocie przysmaki, kolejną myszkę do swojej sporej już kolekcji oraz dużą palmę chamaedorę a także nasiona kocimiętki, które człowiek obiecał wysiać. Sianie trawy dla nas idzie mu nieźle mamy więc nadzieję, że z kocimiętką też mu się uda.

Może to wydać się dziwne, że kot dostaje w prezencie palmę. Nas to nie dziwi. W naszym domu od kiedy pamiętamy są obecne palmy chamaedorea. Chociaż mamy na bieżąco wysiewaną trawę Set woli skubać listki palmowe. Tak poobgryzał dwie palmy, które są w domu, że mało co z nich zostało. Prezent bardzo go ucieszył, tym bardziej, że takiej dużej palmy jeszcze nie miał i przyglądał się jej z niedowierzaniem, że taka duża urosła i nikt jej nie poobgryzał.

Gdy palma dotarła do nas do domu człowiek umył ją i schował w łazience w brodziku żeby Set jej nie zauważył. Nie udało mu się to ponieważ Set ją znalazł i od razu zabrał się za obgryzanie liści. O właściwości palmy chamaedorea już pisaliśmy – https://www.kici-kici.pl/chamaedorea-roslina-doniczkowa-dbajaca-o-zdrowie-kota.

Setowi bardzo się też spodobała myszka a właściwie myszki. Thot dostał na pocieszenie taką sama myszkę jaką dostał Jubilat ale niewiele się nią nacieszył ponieważ zabrał mu ją Set.


Nasz człowiek miał dla nas w urodziny Seta więcej czasu niż zwykle i wymyślał dla nas różne zabawy, co obaj bardzo lubimy. Set szalał tak z myszkami, że nagle zasnął podczas zabawy.

Niech kot będzie z Tobą
Set & Thot

PS. Dwa dni przed Setem – 7 maja – 13 urodziny obchodziła nasza przyjaciółka Majka. Wszystkiego najlepszego Maju!

Pamiętaj, że Twój przyjaciel kot jest członkiem rodziny i tak jak inni jej członkowie ma prawo do imprezy urodzinowej. Warto praktykować taki zwyczaj, zwłaszcza w rodzinne, w której są małe dzieci – uczy je to humanitarnego traktowania zwierząt oraz tego, że kot (pies, czy inny domowy milusiński) jest przyjacielem człowieka.