INNE ARTYKUŁY W DZIALE
"KOCIE ŻYCIE":

Kot nie jest rzeczą. Nie nadaje się na prezent świąteczny!

Ponieważ zbliżają się święta przypominamy, że kot ani też żaden inny zwierzak (przeczytaliśmy gdzieś, że określenie „zwierzak” jest lekceważące, nic bardziej błędnego. określenie „zwierzak” zawiera w sobie ciepło, uczucie i ludzką sympatię czego nie można powiedzieć np. o „gadzinie” a tak kiedyś mówiono o zwierzętach domowych i gospodarskich) nie nadje się na prezent świąteczny. Zwierząt się nie kupuje ponieważ nie są rzeczami. Zwierzęta się adoptuje. I tak, jak nie adoptuje się ludzkich dzieci, po to aby je komuś potem podarować tak samo nie adoptuje się w czyimś imieniu zwierząt.

Prosimy nie kupujcie ani też nie zabierajcie ze schroniska zwierząt z przeznaczeniem na prezent. Adopcja zwierzaka powinna być świadoma i przy jego adopcji powinien uczestniczyć najbardziej zainteresowany człowiek. Większość schronisk, domów tymczasowych i fundacji prozwierzęcych nie udostępnia kotów czy też psów do adopcji, jeśli dowie się, że zwierzak przeznaczony jest na prezent (zwłaszcza w okresie świątecznym). Coraz więcej też schronisk i fundacji przyjmuje zasadę "przed świętami zwierząt nie udostępniamy do adopcji". Mamy nadzieję, że z czasem stanie się to standardem. Więcej o świadomej adopcji zwierząt napisaliśmy we wpisie http://www.kici-kici.pl/zwyczaje/kot-nie-prezent/

Set & Thot

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ W  SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM:

 

Główne cele naszego serwisu to: promowanie kota jako przyjaciela człowieka i zachęcanie do adopcji kotów oraz promowanie humanitarnego traktowania kotów, otaczania ich opieką i niesienia pomocy kotom wolno żyjącym. Inne cele to: służenie poradami w zakresie pielęgnacji, żywienia, opieki weterynaryjnej. Testujemy także zabawki, żywność i akcesoria dla kotów.

 Jeżeli jesteś kotem, pomóż nam promować koty - napisz nam coś o sobie i wyślij na koty@tg.net.pl kocie zdjęcie, dodamy Cię do galerii naszych przyjaciół. Jest nas tam już całkiem sporo - zobacz sam: www.kici-kici.pl/przyjaciele.

Strona wykorzystuje pliki cookies