Mój przyjaciel kot

Autor: admin  :  Kategoria: Bez kategorii

Ludzie, którzy nigdy nie mieli kota uważają je za zwierzęta nieprzystępne, niezależne i zamknięte. Jednym słowem za mało kontaktowe. Opinia ta często bierze się z powierzchownej obserwacji kociego zachowania. Kiedy jednak przypadkiem dostajemy takie zwierzę i zaczynamy na codzień z nim obcować prawda okazuje się zgoła odmienna. Jest to niezwykle wrażliwe zwierzę o bardzo przyjaznym i uczuciowym nastawieniu do swojego właściciela.

To iż kocha inaczej niż pies wcale nie musi oznaczać, że robi to słabiej czy gorzej. Zupełnie inaczej miłość i okazuje a inaczej pies. Koci język służy mu jako narzędzie do czyszczenia futra a nie lizania rąk właściciela. Choć jest mnie wylewny przy okazywaniu radości to wcale nie oznacza, że jego są słabsze. Kiedy poznamy się już lepiej z naszym kotem zaczniemy umiejętniej odczytywać jego nastroje, radości i smutki.

Wciąż panuje nieprawdziwa opinia że kot przywiązuje się do miejsca a nie do właściciela. Mit ten zupełnie nie ma odzwierciedlenia w życiu. Okazuje się bowiem że znane są przypadki ogromnej kociej wierności. Znane są przypadki że kot po stracie właściciela przestawał jeść i pić, popadał w stany depresyjne i nawet umierał. Koty jako zwierzęta o ogromnej wrażliwości bardzo ciężko przechodzą rozstania i o wiele gorzej niż psy znoszą pobyt w schronisku.

Choć koty powszechnie uznawane są za niezależne, to przygarnięte dzikie koty przyzwyczajają się do człowieka bardzo szybko a te nawet, które są zabiedzone nie odstępują swoich właścicieli.. Potrzeba kontaktu z człowiekiem jest u kotów tak duża że potrafią one reagować na głos i sposób mówienia swojego pana jak również za pomocą szerokiej gamy mruknięc i miałkniec potrafią z nim rozmawiać. Koty uwielbiają pieszczoty dlatego mając kota w domu nie zabraknie ci momentów kiedy połozy się on na twoich kolanach licząc na ciepły dotyk twojej dłoni.

Tagi: , , ,

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować.